Evlenen Engellilere 200 Bin TL Hibe: Engelli Açılımı

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Yılın bombasını patlatıyor ve 'engelli açılımı' için devlete ilk doneyi veriyorum. Kürt açılımı, çingene açılımı derken şimdide bü ülkenin en fazla ezilen grubu olan engelli açılımı için yapılması gerekenleri sıralıyorum.

Engellileri Sosyal Yaşama Katmak İçin Atılacak İlk Adım

21d1298115144-sakatlar-ve-cinsellik-jpg

Evlenen engellilere 200 Bin TL karşılıksız ödenek verilsin.

Bunu nasıl yapacağız suistimalleri ( parayı tırtıklamak için çakma evlilik yapanlar) nasıl engelleyeceğiz.

Çok kolay. Dünyayı yeniden keşfetmemize gerek yok. Alın size ÖTV indirimli otomobil almak için devletin koyduğu şartlar. Devlet engellilere ÖTV indirimli otomobil alma hakkı tanımış. Sonra bi bakmış engelliler bu işi ticarete döküyor. Sürekli ÖTV indirimli otomobil alıp satıyor. Devleti kazıklıyor yani. Ne yapmış devleti aliye. ÖTV indirimli otomobil alanlara 5 yıl boyunca aldığı otomobili satmama yasağı getirmiş.

İmdi benim necip türk halkım evlenen engellilere 200 bin TL verildiğini duyunca bu durumu suistimal etmek için çakma evlilik yapabilir. Bunun önüne geçmek içinde tıpkı ÖTV indirimli alınan otomobiller gibi, 200 bin TL alıp engelli bireyle evlenen kişiyle 5 yıl boyunca boşanmama kuralı getirelim. Katolik nikahı gibi bi şey yani. :)

Tabi burada da bayanlar bir 'pozitif ayrımcılık' yapılması gerektiğini düşünüyorum. O da şu şekilde yapılabilir. Evlenen kişi engelli bir erkekse 200 Bin TL, yok eğer bayansa 300 bin TL Ödenek verilsin. Engelli bir erkek engelli bir bayanla evlenirse miktar 400 bin TL ye çıkartılsın. Başbakınımıza kıyak olsun diye bu hibe yardımı alıp evlenen engelliler 5 yılda 3 te çocuk yapıversin. Boş durmak yok yani evlenen engelliler parayı vurduk diye yan gelip yatmayacak. Gece gündüz çalışacak. Eeee tabi 5 yılda 3 çocuk yapmak kolayda değil.:)

Engelli açılımı kapsamında önerilerim bu başlık altında devam edecek şimdilik bu kadar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aga bu hibe yoluyla yoluyla evlenen engelliler 5 yıl boyunca boşanamıyorya, 5 yılın sonunda boşanıp tekrar evlendiklerinde yine yeniden hipe parası alabiliyor mu? Hani ÖTV indirimli araç alımında öyleya 5 yıl satamıyorsun 5 yılın sonunda satıp tekrar yenisini ÖTV indirimli olarak alıyorsun. O açıdan sordum aklına kötü bir şey gelmesin yani. :)

İskender Durgun

Üye
Üye
Evliliğe karşıyım ama 200 bin lirayı duyunca yeniden evlenirim ya.... :)

F

Fırtına

Guest
ah para, ah para.............sen nelere kadir'sin...........evlenmek istemeyenleri aşka getirirsin :)

sabri57

Üye
Üye
varmi boyle b'rsey ark bilgi verirseniz sevinirimm

mevce

Üye
Üye
Tüh kaçırdık parayı evlilere de vermezler mi hem 3.yılı da bitirdik:)

alakasi

Üye
Üye
arkadaş geyik yapmış kendince 200 bini duyan kendini sakatlar para için millet asgari ücretle iş bulamıyor evlensin devlet 200 verdimiidi ne pozitif ne ne gatif ayrımcılık olur ortalık karışır

kon_ak

Üye
Üye
geriye dönük alabilirmiyiz :d vede cocuk parası:)

balkesli

Üye
Üye
böyle bişey çıkarsa hanımla boşanır yeniden evlenirim 5 yılda bir boşanıp evlensek paraya para demeyizzzzz.......:cool:;);):D:rolleyes:

DORLION

Üye
Üye
başlığı okuyunca 200 bın dıye sayısal tutturmuş gibi sevinmiştim .. öneriymiş :(

uygarçağdaş

Üye
Üye
Ahaaann !! biz yaşaduk işte ..Eşim de engelli,ben de ..Eşim benden boşansın tekrar evlenip hibe alalım ..ben eşimden ayrılıp tekrar evlenip gene hibe alalım .. olur ya hani ..

iboa

Üye
Üye
o parayı bize verirler sonra söke söke çıkarırlar örnek şehit ailerindenve gazilerin protezlerini aldığ gibi...

Tekerlekli Sandalye