Evliliklerde Olan Tartışmaların Aile Müdahalesi Sonucu Oluşan Etkiler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evliliği Yürütemeyen Çiftlerde Aile Müdahalesi
Biz öyle bir toplmuzki aile dedikmi akan sular durur kendimiz bir aile kursak dahi yinede büyüklerimiz hayatımızda hep söz sahibi olmaya devam etmektedir. Bu durum kimi zaman çok işimize yarasada bazen yıkıcı ve işleri çıkmaza sokucu bir hal almayada gidebilir.

3280_aile-300x225.jpg

Her evlilikte kavgalar olduğu gibi bir çok kez ayrılacağım bitti cümleleri sarf edilir. Bu cümleler bazen öfkeyle o anın vermiş olduğu kızgınlıkla söylendiği gibi bazende yılların vermiş olduğu bıkkınlıkla gerçek duygularlada olabilir fakat iş aileye yansıdığı zaman işte asıl mesele orada başlıyor. Bir çok evlilik tabiri caizse ipten dönüyor bir çoğu ise idam ediliyor.

Ailelerin taraflı halleri benim kızım , benim oğlum yerine bizim çocuklarımız gibi birliği sağlayıcı yaklaşımları olsa bir haksız aramak kendi çocuğunu üstün göstermek yerine iki tarafıda sakinleştirici hatalarını bastırıcı tavırlar sergilese en önemliside iki aile büyüğü bu durum karşısında bir birine düşmese belkide eşler o kavga anında öfkelerine yenilip bitirme kararı aldıkları evliliklerine şans vereceklerdir. Ama hal böyle olunca olay eşler arasından çıkıp aileyede yayılınca telafisi zor bir hal almaktadır.

İşin boyutu değişip adete güç gösterisine dönüştüğü an işte bu evliliklerin artık kurtuluş umudu kalmamaktadır. Bu durumda evliliği kurtarmak için çabalaması olumlu ve yapıcı rol oynaması gereken büyükler aslında güç gösterisi yapmaları benim çocuğum haklı seninki haksız muhabbetleriyle farkına bile varmadan biten evliliklere sebep olmaktadırlar.
Evliliklerde nasılki çocukları evlendirirken ailelere büyük rol düşüyor ise evliliklerin devamı içinde büyük rol ailelere düşmektedir. İşte bunu göz ardı ettiğimiz zaman çocuklarımıza en büyük zararı yine biz ebeveynler veririz bunu sakın unutmayalım.

Tekerlekli Sandalye