Evrak takipte emekli maaşı tutarı?

Evrak takipten emekli maaşımı anlayamadım..?

xxxxxxxxx Tahsis No için 2 / 2013 için 4A emekli ödeme bilgileriniz. 4A
Emekli Ödeme Bilgileriniz :
Ad******Soyad******
Sicil No******
Ödeme Dönemi 20130 1
Ödeme Günü 25
Net Aylık Tutarı: 1524.83 TL
Aylık Tutarı: 814.55 TL
Ek Ödeme Tutarı: 58.64 TL
Sosyal Yardım Zammı0.0 TL
Birikmiş Ödeme Tutarı: 651.64 TL
Kesinti Tutarı0.0 TL

bununla ilgili bir açıklama yapabilirmisiniz.bu benim ilk maaşım olacak.maaşım ne kadar acaba?

Arkadaşlar emeklilik başvurusunda bulundum tahsis talep dilekçe tarihim 08.01.2013, e devletten baktım tahsis numarası belli olmuş ama maaş tutarı yazmıyordu, aylık başlangıç tarihine 01.02.2013 yazıyor. telefonla sordum 1003. TL maaş bağlanmış ek ödem 40 tl dediler. Fakat e devlette hala görünmüyor ve bana bir yazı gelmedi.

maaşım 08.01.2013 ten itibarenmi hesaplanıyor yoksa 01.02.2013 ten mi?
birde 04-1990 yılında işe girdim toplam 7120 iş günüm vardı yıllarca ücretim asgari ücretin biraz üzerinden yatırıldı asgari ücret 900 tl ise benim ücretim 1200 TL gibi yatırıldı En düşük emekli aylığı ve 5375 gün ödeyenlerin maaşları zaten 950 TL ye yakın bağlanıyormuş, benim 7120 iş günüm var bu maaş tutarı sizce normal mi?
maaşım e devlette neden görünmüyor tahsis sonrası işlemler nasıl oluyor.?

Selam denizgül,

Emekliliğiniz hayırlı, uğurlu olsun :) bu sitede en çok görmek istediğim işte böylesine güzel haberler okuyabilmek sizlerden. 08.01.2013 tarihinden itibaren emekli maaşınız biriken diğer ay ki maaşınızla birlikte yani toplam iki maaşa yakın bir tutarı bu ayın sonunda alırsınız.

Maaşınız normal gözüküyor yaklaşık 2000 tl civarında ay sonunda emekli maaşınızı hayırlı günlerde kullanmanız dileğimle,

Sevgili arkadaşım, güzel temennilerin için çok teşekkür ederim, herkese nasip olur inşallah, ancak miktarı duyunca gerçekten üzüldüm, tam 20 yıl aralıksız çalıştım,
neticede 1000 TL... yinede şükürler olsun, anladığım kadarıyla 15 yıl çalışanla 20 yıl çalışan arasında demekki pek fazla maaş farkı olmuyormuş sizlerle paylaştım,en azından okuyanlarda durumlarını anlayabilirler maaş hesabımda hata olduğunu düşünmüştüm demekki yok. herkese nasip olur inşallah.

Selam denizgül,

Arkadaşım üzülme gerçekten de hiç ummadığın şekilde düşük emekli maaşı alanlar oluyor :) örneğin ben ...25.06.2012 de emekli olmam itibariyle bana bağlanan emekli maaşı sadece 752 tl ydi :) ve ben yeniden çalışmak zorunda bırakıldım...yani beterin beteri var ve üstelik benimki de tam 20 yıllık çalışmanın sonucuydu :(

Merhaba Gazoz ağacı, tam bilgilerim şu şekilde

7120 gün 96.912 TL kazanç var.

e devlette yazan bilgiler de maaşım henüz yazmıyor sgk dan telefonla öğrendim ( iki kere sordum 1003 tl ek ödemede 40 tl dediler). daha önceden hiç araştırmadığım için duyunca biraz şok oldum onca yıl çalış emek ver sadece 1000 TL gerçekten bu hayat şartlarında üzücü bir rakam, yinede şükürler olsun.

ben forumdaki arkadaşlarımızda yaklaşık mukayese etsinler diye bilgilerimi yapıştırıyorum

Aylık Başlangıç Tarihi01.02.2013
Durum KoduAylık Bağlama Oranı 64.70
Göstergesi11825
Hisse Oranı1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör : Özel
Aylık Tutarı Birikmiş Aylık Tutarı
Ek Ödeme Tutarı
Kesinti Tutarı
Banka Şube
Aylık Tutarı

maaş bilgileri yazmıyor daha sonra ptt ile göndereceklermiş.

dün itibarıyla benimde yazmıyordu.bugün girdiğimde bütün bilgileri gördüm.

Ad******Soyad******
Sicil No******
Ödeme Dönemi 201301
Ödeme Günü 25
Kesinti Tutarı0.0 TL

Hayırlı olsun arkadaşlarım, maaşlar gerçekten düşük beklediğim gibi çıkmadı ama sevgili gazoz ağacı arkadaşımda 20 yıl çalışmış demekki olanı bu kadar Allah bereketini artırsın inşallah.

Selam Arkadaşlar,

Gönül isterdi ki herkesin emekli maaşı yaşam standartlarını karşılayacak düzeyde en azından yaşamak için gerekli ihtiyaçları gidermeye yönelik olsaydı (normal emekli maaşı, engelli emekli maaşı, 2022 maaşı, evde bakım maaşı vs vs ) ama ne yazık ki ülkemiz belki de dünyanın en güzel ülkesi olmasına karşın henüz gelişmekte olan bir ülke konumundan çıkamadı :(

Şimdi benim asıl söylemek istediğim özellikle engelli emekliliğini bekleyen arkadaşlarımın alacakları emekli maaşı hakkında fazla yüksek miktarlara odaklanmaması. Üzülerek söylediğimi bilin ki bu konuda ki hayaliniz ne kadar düşük olursa sonuçta hayal kırıklığınız da doğru orantılı olacaktır. Sizler azı umut edin yüksek gelirse çok daha mutlu olursunuz. Kendi yaşadığım hayal kırıklığını hatırladım da ben de en az 900 tl beklerken 752 tlyi okuduğumda bayağı içerlemiştim :(

Ama her şeyden önemlisi emekliliği hakedebilmek ve o kadar çok engelli arkadaşım yarı yolda iş yaşamından uzaklaşmak zorunda kalıyor ki onlardan biri olmayıp da düşük de olsa emekli maaşı alabilmek bile büyük bir şans aslında. Tabii ki emeğimizin karşılığı bu değil ama aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz yaklaşımıyla belki de bir teselli olsun diye bu yazıyı yazıyorum.

Sizlere bağlanan emekli maaşınızın tutarı ne kadar olursa olsun beklentinizin üstünde çıkması ve hayırlı günlerde harcamanızı dilerim.

Sağlıcakla kalın, sevgiyle kalın,

allah sağlıklı bir biçimde yedirmeyi nasip etsin, paylaşımınız için tşk.ederim.allah herkesin yolunu açık etsin.

Arkadaşlar merhaba, ben bu emeklilik işlerinden hiç bişey anlamadım,
başvuru kabul tarihim: 08.01.2013
aylık başlangıcı tarihi : 01.02.2013

bu ayın 20 sinde maaş alabileceğimi sanmıştım ne ptt den bir kağıt geldi nede e devlette aylık bilgisi var sadece tahsis numaramı vermişler,
daha önce başvurduğum ssk ile görüşmüştüm 1000 TL maaşınız var kağıt göndereceğiz dediler bugün aradım 20.03.2013 de maaşınızı alacaksınız dediler ve telefonlar kesildi arıza varmış sanırım genel müdürlüğe sordum kabul tarihim ocak ayı, ocak ayıda maaşa eklenirmi dedim hayır başvurduğunuz tarihten sonraki ay başlar dedi o halde ocak ayının maaşını saymıyorlar mı? mart ayında yatacak olan rakam hangi ayların maaşı olacak? sadece şubat ayının mı? yoksa ocak+şubat mı? yoksa ocak+şubat+ mart mı? yada şubat+mart mı?

başvurduğunuz tarihten sonraki ayın 1 inden itibaren maaşınız bağlanır.tahminim şubat ve martı ve ayrıca birikmiş maaşın oluyor birikmiş maaş dedikleri galiba maaşları peşin alıyorsun ya o gibi.aşağı yukarı üç aylık maş alırsın sonraki kesin maaşın belli olur.

3 Tahsis Numaralı 1 / 2017 için 4A emekli ödeme bilgileriniz.Aylık Başlangıç Tarihi 09.09.2002Durum Kodu 2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 0.00 2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 70.00 2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 0.00 İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00 2000 öncesi Gün 0 2000 – 2008/10 arası Gün 0 2008/10 sonrası Gün 0 Toplam Gün 0 Göstergesi 0 Hisse Oranı1/1Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör Özel Aylık Tutarı382.69 Birikmiş Aylık Tutarı0 Ek Ödeme Tutarı 19.13 Kesinti Tutar 0.00 Toplam Uzun Vade Gün Sayısı
5157 işe giriş 1994 staj ile 2000 de ssk lı sanırım 18 yıl 4080 prim gun sayısı ile emekli olacagım tabi yüzde 40 oranım kabul görurse bu oranımın dusme ihtimali nedir sürekli 2002 tarihli raporum var şimdi bu aldıgım para emeklilik parası mı nedir kademeli engelli emekliligim kabul görurse bu para benden kesilirmi yoksa eklenirmi kusura bakmayın kafam karıstı tesekkurler

başvurduğunuz tarihten sonraki ayın 1 inden itibaren maaşınız bağlanır.tahminim şubat ve martı ve ayrıca birikmiş maaşın oluyor birikmiş maaş dedikleri galiba maaşları peşin alıyorsun ya o gibi.aşağı yukarı üç aylık maş alırsın sonraki kesin maaşın belli olur.

nazmet sorularııza cvp alabilcekmiyiz acaba

Aylık Tutarı: 814.55 TL diye yazıyor ya...

Ad******Soyad******
Sicil No******
Ödeme Dönemi 20130 1
Ödeme Günü 25
Kesinti Tutarı0.0 TL

bununla ilgili bir açıklama yapabilirmisiniz.bu benim ilk maaşım olacak.maaşım ne kadar acaba?
Ödeme gün ne demek acaba bilginiz varm

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Aylık Tutarı: 814.55 TL diye yazıyor ya...

Ad******Soyad******
Sicil No******
Ödeme Dönemi 20130 1
Ödeme Günü 25
Kesinti Tutarı0.0 TL

Ödeme gün ne demek acaba bilginiz varm
b7d90fb0284e71c65fb2cc9f4e5db1dc.jpg

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri