Eyleme dönüşmeyen söylem duymak istemiyoruz!!!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Başkan Erdoğan'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı;

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyorum." ifadesini kullandı.

Bundan daha anlamlı bir cümle olabilir mi? Tabii ki hayır ancak sadece cümle olarak kaldığından olsa gerek engelliler böylesine umutsuz, yoksul, yoksun, evsiz, işsiz, aşsız, eşsiz ve çaresiz...

Oysa yapılacak ne çok şey var bu ülkede yapılabilecekler sayesinde en azından mevcut engellerin bir parça ortadan kaldırılması mümkün olacak ama bu anlamda gerçek manada ne bir çalışma ne de kayda değer bir ilerleme ben göremiyorum maalesef...

* Emekli maaşlarına yılda 2 kere bayram ikramiyesi verilmeye başlandı son yıllarda sırf bu nedenle binlerce emekli bayram ikramiyesi adı altında senede 2 kere verilen 1.000Tl lik yardımdan son derece mutlu işte en azından aynı mutluluğu engelli maaşı alanlara da yaşatsanız olmaz mı?

* Asgari ücret ki dünyada en düşük asgari ücret verilen ülkeyiz ama olsun beterin beteri var sözü engelli maaşı alanlar için geçerli değil mi? İşte adına 2020 maaşı da denen engelli maaşlarının en az asgari ücrete eşit olması çok mu zor? Çok mu imkansız?

* Engelli raporu alabilmenin bile aslında bir çeşit mantıksızlık silsilesi olduğu bu ülkede sırf engelliliğini bizzat engelini yaşamakta olan kişi tarafından tanımlanması için verilen kartların, tanınan hakların sudan bahanelerle iptal edilmesi, geçersiz kılınması anlamsızlığına bir son verilse olmaz mı?

Ana
yasada belirtilen ''Verilen haklar, geri alınamaz!!!'' ilkesine karşın tam bir tezat oluşturan devletbaba tarafından engellilerin çeşitli haklarının geri alınması önlenemez mi???

*Engelliler için hayatı çekilmez kılan, engellerine engel katan, onların önünde adeta geçilemez engel oluşturan bilinçsiz insanların yaptıkları karşısında verilecek cezaların gerçekten diğer insanlara karşı örnek olacak, caydırıcı nitelikte unsurlardan oluşan ki cezaya her zaman karşı olmama rağmen bazen en büyük ibret dersinin aynı davranışla cezalandırılmak olduğunu düşünüyorum neyse kısaca engellilere yönelik her çeşit işlenen suç, kabahat, istismar, taciz vs insanlık suçlarının en ağır şekilde cezalandırılması çok mu adaletsiz geliyor?

* Bu ülkede yapılacak o kadar çok şey varken, katedilecek bu kadar yol varken hala yerinde saymak niye?

* Engelleri aşmak yerine onlara her geçen gün bir yenisini eklemek neden?

* Çok mu şey istiyor bu engelliler?

* Yaşama hakkının tüm dünya ülkelerince vazgeçilemez bir hakolduğunun farkında olunmasını istiyorlar sadece! Yaşamak hakkını bizlere verin gerisi zaten hallolur bir şekilde ama önce tüm insanlık için YAŞAMA HAKKI!!!

mir33

Üye
Üye
Bakım maaşı yatan iller konusunun yöneticisi her gün sorulan soruları ben sorduğum zaman yapmadığı terbiyesizlik kalmadı. Şimdi sayfayı kendi kirletiyor. Bunu niçin yaptı? Çünkü benim, zayıf ve farklı olduğumu düşündü ve benden rahatsız oldu. Kabul edin siz de farklısınız ve birilerini rahatsız ediyorsunuz.

Olabilecek ilk eylem, biz kendimizi nasıl değiştiririz olmalı. Sonra reçetenizi dağıtın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba mir33,

Nedir sizin bu site yöneticileriyle alıp veremediğiniz? Doğrusu anlayamadım ve tabii ki herkesi memnun edemeyeceğimizi de biliyorum. Biz site yöneticileri, verdiğimiz hizmet karşılığında hiç bir ücret almadan bu işi gönüllü olarak yapıyoruz ve amacımız sitemizde soru soran her üyeyi elimizden geldiğince yanıtlamak, ona yardımcı olmaktır. Ve anlıyorum ki sizi memnun edememişiz.

Farklı olmam konusuna gelince tabii ki farklıyım, çünkü beni ben yapan özelliklerimle bir bireyim. Toplumdaki her birey farklıdır ve kendi kişisel özelliklerini taşır. Kendimi değiştirmeme gerek olduğunu da sanmıyorum çok şükür değiştirmemi gerektiren olumsuz bir yaklaşımım yok ancak geliştirmeye gelince her insan kendini sürekli geliştirmek zorunda zaten. Ben bu siteye çok emek verdim ve çoğu zaman üyelerden de çok şey öğrendim.

Ayrıca ben doktor değilim ve kimseye reçete dağıtmıyorum, forum sayfalarında duygu ve düşüncelerimi özgürce kimseyi kırmadan, dökmeden dile getirmeye çalışıyorum.

Şimdi merak ediyorum neymiş sizi bu denli rahatsız eden konu?

mir33

Üye
Üye
Bazı site yöneticilerinin bizle alıp veremedikleri nedir? Şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluk yaşadınız mı benle? Herkesin sorduğu soruları sordum. Ben yazdıkça sildi. Tepem attı ve istemeyerek ağzımı bozdum. O mesajlar durdu. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi kendi yazdıklarıyla çelişerek egosunu tatmin ederek sayfayı yönetiyor. Siz belki yardımseverlik için sayfayı yönetiyorsunuz ama ücreti ego tatmini olanlar ile muhatap olmak istemiyorum. Savunmaya geçmeden önce olayları biraz da iki taraf açısından da düşünebilseniz...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
''Mersin yattı. Darısı, sabırla bekleyen siz güzel insanlara.''

Yazan biri sonrasında nasıl olur da...

Mir33 önceki mesajlarınızı okuyarak sorunun ne olduğunu kendi çabamla anlamaya çalıştım ve aslında yeryüzünde her sorunun tatlı dil, doğru yaklaşımla çözümlenebileceğine inananlardanım ve o yüzden ben diyorum ki bu tatsızlık bitsin, sonuçta içinde bulunduğumuz ortamdan kaynaklı gerginlikler her yerde yaşanabilir ve tüm dünyaca zorlu bir sınavdan geçiyoruz.

Hep birlikte daha iyiye, daha güzele doğru bir adım atabiliriz...

Kendimi resmen arabulucu gibi hissettim :) ki kolay kolay arabuluculuk yapmam ama ben kimsenin sitemizden gönlü kırgın ayrılmasını istemem o yüzden gelin bir kez daha düşünün..

Savaş, her yerde yeterince var zaten siz Barış'a davetlisiniz...

testüye

Üye
Üye
tebrikler güzel yazı

Moderatörün son düzenlenenleri:
Tekerlekli Sandalye