Eylül - Ekim Aylarında Özürlü Sınavları Yapılacak

volkqn

Üye
Üye
Arkadaşlar Başbakanlık özürlüler idaresi Başkanımızın Saygıdeğer Bekir Köksal'a mail atarak engelli alımlarına ilişkin kendisinden bilgi arz ettim.

bugun gelen bilgiyi sizlerle paylaşmak zorunda oldumgumu ve sizlere karsı sorumluluk taşıma mecburiyetınde bulundugumun farkında olarak

ilgili cevabı Kopyalıyorum:

"XXX hanım merhaba,

İlginize teşekkür ederiz..

Konuyla ilgili yönetmelik çalışması devam ediyor.

Eylül -Ekim gibi sınav yapılması planlanıyor.

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz..

Kolay gelsin."

Kenan Önalan

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

Başkan Danışmanı

Tel: (0312)229 55

not : ALINTIDIR

F

Fırtına

Guest
sevgili volkgn,

hepimiz biliyoruz..ki, biz engelliler için bu sınav büyük önem taşıyor.. ve ne zaman yapılacağına dair kesin bilgi olmadığından stres yapıyor(duk)uz.. almış olduğun bilgiyi (ki, inşaallah verilen sözün arkasında dururlar..) bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum..

volkqn

Üye
Üye
Asıl ben TŞK ederım . böyle sayfa bizler için yaptınız için .

hunter

Üye
Üye
er geç sınavın yapılacağını herkes biliyor zaten önemli olan kaç kadro açılacak ve sınav sistemi nasıl olacak?? bu konuda yetkili bir ağızdan kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama bekliyoruz..

F

Fırtına

Guest
Engelli memur adayları, açıklama bekliyor

Önceki yönetmelik düzenlemesine göre, en geç bu ay içinde engelli memur alınması gerekmekteydi. Ancak, torba kanun ile engelli alımının merkezi sınav ile yapılması karara bağlandığından yeni bir yönetmelik düzenlemesi yapılması gerekmektedir. Torba Kanunun, 25 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımının üzerinden 2,5 ay geçmiş durumdadır.

Özürlü memur alımını bekleyenler ilgili kurumlardan bir açıklama beklemektedir.

ÖZÜRLÜ MEMUR ADAYLARININ GÖNDERDİĞİ METİN

Bilindiği gibi 2011 yılında kamuya 11 bin özürlü personel alınacağı daha önce sayın Hayati Yazıcı tarafından bizzat açıklanmıştı. 25/02/2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan kanuna göre artık özürlülerin kamuya alınması merkezi sınavla yapılacak, ancak bu konuda ilk önce Devlet Personel Başkanlığının bir yönetmelik çıkarması gerekiyor. Maalesef bu yönetmelik 3 ay yaklaşmasına rağmen bir türlü çıkmamaktadır.

Yani bu konuda bir ihmal ve işi ağırdan alma söz konusudur. Yönetmelik çıkmadığı için kurumlarda kadrolarını açıklamakta gecikmektedirler. Bu konuyla ilgili olarak DPB başta olmak üzere özürlüler idaresi ve ilgili kurumlara bilgi edinmeden yazmama rağmen klasik cevaplar dışında, (çalışmalar devam ediyor vb.) pek açıklama gelmemektedir. Benim ve benim gibi diğer arkadaşlarında bu konuda ilgili kurumlara bu konuyla ilgili yazılar yazdığını biliyorum.

Bu talebimizi bir kez daha yetkililere iletmek istiyoruz.

2011 yılı engelli alımları mayıs ayı gelmesine rağmen bir türlü açıklanmamaktadır. En azından takvim açıklanmalı ve herkes önünü görmelidir. Şu tarihte sınav yapılacak şu tarihte şu kadar personel alınacaktır vb..

10-16 mayıs 2011 tarihleri arası kutlanacak engelliler haftasında, güzel bir açıklama görmek istiyoruz.

Memurlar.Net

golden_heart

Üye
Üye
06.05.2011
Kime: memurlar@gmail.com
memurlar.net çok güzel ve de detaylı bir site..memurlarla ilgili,sınavlarla ilgili güzel bilgiler elde ediyoruz..benim sizden ricam şu; biliyorsunuz ki biz engelliler için merkezi sınav kararı alındı..yasadan geçtide..fakat bunun için hazırlanmakta olan yönetmelik hala hazırlanamadı..her aradığımızda bürokratik işlemlerin uzun sürdüğünü ve daha belli olmadığını söylüyorlar..siz sitenizde ana sayfada bu konuya yer verirseniz,umuyorum ki daha fazla ses getirecektir..çünkü sitenizin binlerce üyesi var..o yüzdende size başvurmak aklıma geldi..gerekli mercilerin dikkateini çekecek ve durumu hızlandıracak şekilde bir yazı yazarsanız anasayfanıza minnettar oluruz.. bu muallak durumdan kurtulmamız için bize lütfen yardım edin..şimdiden teşekkürler..

ismail kekeç

ÇORUM

memurlar.net te durumumuzun yayınlanmasında sanırım benimde payım var :) geçen mail atmıştım bu şekil...

arkadaşlar DPG yi aradığınızda çıkan kişilerin sölediklerini fazla dikkate almayın..ben aradığımdada bir adam şöle demişti :" burada her gün birisi duruyor,herkes farklı duyumlar alıp size iletiyo olabilir.o yüzden siz sadece DPG sitesinden takip edin.en sağlıklısı bu " demişti..o yüzdem eylülmüş ekimmiş bence hikaye..belkide aralıkta belkide hemen temmuzda..bilinmeeeeeeeeeeeeeez... derim ben :)

F

Fırtına

Guest
''engelli memur sınavı..'' nın ne zaman yapılacağı, kaç kadro açılacağı, sınav sisteminin nasıl olacağına dair içinde bulunduğumuz bu ''bilinmezlik..'' hakkında; duyarlı olan, çaba sarfeden, emeği geçen, bizi bilgilendiren tüm arkadaşlara çok teşekkürler..

İsmail kekeç teşekkürler :)

golden_heart

Üye
Üye
rica ederim ... :)

Tekerlekli Sandalye