Facebook Fenomeni

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
İnternetle içli dışlı olupta tanıdığım her 10 kişiden en az 8 inin facebook hesabı vardır.
Kişisel olarak benimde facebook hesabım var ama neredeyse hiç girmiyorum. Girdiğim zamanda garip bir şekilde bu aptal yerde insanlar ne buluyor diye merak edip duruyorum. İnternetin bilgi çöplüğü olduğunu hemen herkes söylüyor. Ve bence interneti bilgi çöplüğüne dönüştüren en büyük olguda facebook olgusu. Dileyenin dilediğini kontrolsüz bir şekilde yazması bir yana havada uçuşan küfürler ve web in kalitesini ayaklar altına bir oluşum.

Kişisel düşüncem bu yönde. Herneyse acaba sadece benim tanıdklarımdamı bu facebook merakı var diye düşünürken geçtiğimiz günlerde haber kanallarına düşen bir bilgiye göre dünyanın en çok facebook kullanan 4. ülkesi olduğumuz haberini duyuverdim.

Şükür ülke olarak global manada bir sıralamaya girmişiz. :)

Facebook teknoloji başkanı Bret Taylor, Türkiye ye methiyeler düzmüş. Demişki; “Türkiye’de yüksek oranda friendfeed ve facebook kullanıcısı var. Oldukça sosyal bir ülke olmalısınız.

Ortalama bir kullanıcı facebook ta 55 dk sını geçiriyormuş. Zatı muhterem Bret Taylor efendi de sosyal bir ülke olduğumuzu söylüyor.
Oysa bilen bilir ki internette fazla zaman geçiren kişiler sosyal değil A Sosyal kişilerdir.
Ve ayrıca facebook a takılan kişilerin genelinin ne amaçla takıldığını burada şey ettirmiştim.

Ben bu facebook fenomeni ni anlamadım vesselam. Eskilerin deyimiyle kuşak çatışması da olabilir. Yaş kemale erince böyle düşünyor olabilir bilemiyorum...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Cumhurbaşkanı'nın bile duyurularını yapmak için sosyal paylaşım platformu Twitter'i kullandığı bir ülkede ortalama vatandaşın facebook'a abanmasına şaşırmamak lazım.:)

Tekerlekli Sandalye