Facebook Oyun Veya Uygulama İsteklerini Engelleme

Halil Yılmaz

Yönetici
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,
Facebook kullanıcılarını canından bezdiren "oyun" veya "uygulama" isteklerini engelleme çok kolay. Çoğu facebook kullanıcısı yana yakıla kendi duvarında "ne olur bana oyun isteği" yollamayın diye veryansın ediyor ama açıkcası kimseninde salladığı yok. Bizde kendi işimizi kendimiz görüp soruna toptan çözüm bulalım.

Aşağıda yazılı şekilde anlatım var. Onun öncesinde ben kendim resimli şekilde nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım. Resimlere sırasıyla bakınız olmadı birde yazılı meyni okunuz.

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

Buda videolu anlatım...

Bir uygulama veya oyunu nasıl engellerim veya engellemeyi nasıl kaldırırım?

Bir uygulama veya oyunu engellediğinizde, o uygulama veya oyun Facebook'taki bilgilerinize erişemez ve size istek gönderemez. Bir uygulamanın veya oyunun sizinle iletişime geçmesini istemiyorsanız, lütfen kaldırın.

Bir uygulama veya oyunu ayarlarınızdan engellemek için:

• Herhangi bir Facebook sayfasının (ör. ana sayfanız) sağ üst köşesindeki ▼ simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
  • Sol sütunda Engelleme'ye tıklayın.
  • Uygulamaları engelle kısmında, engellemek istediğiniz uygulamanın veya oyunun adını girin. Bir uygulamanın veya oyunun engellemesini kaldırmak için uygulama veya oyun adının sağındaki Engellemeyi Kaldır bağlantısına tıklayın.

Bir uygulama veya oyunla ilgili bir istek aldıysanız ve bu uygulamayı veya oyunu engellemek istiyorsanız:

• Uygulama Merkezi'ne gidin ve üstteki Hareketler'e dokunun.
  • İsteğin yanındaki x simgesine tıklayın.
  • [Uygulama/Oyun Adı]'nı engelle? bağlantısına tıklayıp ardından Onayla'ya tıklayın.

Uygulama veya oyun, kendisini kullandığınız zamana ait bilgilerinizi saklamış olabilir. Uygulamanın hala tutuyor olabileceği tüm bilgilerin silinmesini istemek için geliştiricilerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• f1.jpg
    f1.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 258
  • f2.jpg
    f2.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 278
  • f3.jpg
    f3.jpg
    67.2 KB · Görüntüleme: 267
Geri