faremi olsaydık acaba

balkesli

Üye
Üye
Her haberde duyarız, Bilim adamlarının fareler üzerinde yapmış oldukları deneylerde.. diye başlayan cümleleri. İşte bunun açıklaması:

Deneysel amaçlarla kullanımda başı çeken hayvanları toplam içerisindeki %56’lık oran ile fare ve bunu %24 ile takip eden sıçan oluşturuyor. Bu türlerin toplam 3 haftalık gebelik süreleri sonunda bir defada 8–12 yavru sahibi olmaları, bu yavruların 3 hafta sonra sütten kesilmeleri ile birlikte annelerinin yeniden doğurganlığına kavuşması üretim için önemli bir avantaj sağlıyor. Bunun yanında yeni doğan fare ve sıçan yavruları da en geç 3–4 ay içerisinde üretken hale geliyor ve üremek için de belli bir mevsimi gözetme gibi bir dezavantaj da taşımıyorlar.

bizlerin en iyi hayvan dostu fareler bence kendilerini bizler için feda ediyorlar. düşünün bizim için kim böyle bir şey yapar başka her ne kadar engelli değilken eve giren fareleri sopayla kovalasamda engelli olduktan sonra daha bir sevimli gelmeye başladılar gözüme bu vesileyle kovalıdığım farelerden özür diliyorum :)

tıp dünyasından çıkan haberlerde doktorların fareleri yürüttükleri hatta koşturtabildikleri çıkıyor. bizde umutla bekliyoruz farelerden bizlere (omurilik felçlilere) ne zaman geçecek bu doktorlar diye bu haberleri izledikçe okudukça fare olası geliyor insanın :)

fare olmak isteyenler el kaldırsın ;)

septik

Editör
Editör
Metebolizması farklı ama en yakını fare, bence fare bile olmamak lazım çözümlere bir dayanak tıp, gerçi kim olursa olsun bir emek veriyor araştırıyor belki o feraler olmamış olsa bende hayatta olmazdım :D

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Daha rasyonel çözümler var. İlaç firmaları gönüllü insanlar üzerinde para karşılığı ilaç testleri yapıyor. :) Madem test aşamasındaki ilacı kullanacağınız o zaman karşılığında para alalım. :)

septik

Editör
Editör
Bende bende;)

Tekerlekli Sandalye