Farklı amaç için alınan sağlık raporunun hangisi geçerlidir?

ademline

Üye
Üye
Herkese mrb. 1 ay once % 91 oraninda babama ait rapor aldik ve otv indirimi icin kullanmak istiyoruz. Ben sirnakta ogretmenlik yapiyorum ve saglik ozrunden tayin isteyecem fakat meb yonetmelik yayinladi ve raporun % 40 ve uzerinde olmak sartyla universite hastanesinden alinmasini, raporda "baskasinin guc ve yardimi olmaksizin hayatini devam ettiremez" ibaresinin olmasini istiyor. Sorum su; simdi gidip universite hastanesinden diyelimki % 80 raporu verdiler. Arac alimi yaparken hangi raporu goz onune alirlar? Sitedeki yoneticilerim en son alinan rapor gecerlidir diyor. Ayri maksatla alinan raporlari ayri yerlerde kullanabilir miyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Normal şartlarda son alınan rapor oranı geçerlidir. Daha doğrusu şöyle otomasyona geçildiğinden sistem üzerinden son rapor oranı "kontrol edilmesi durumunda görünür" atıyorum ÖTV indirimi için %91 oranlı rapor alıp bu raporla ÖTV indirimli araç aldınız, daha sonra başka amaç için rapor için başvurdunuz oran %90'ın altına düştü. Yarın öbürgün bir şekilde oranın düştüğü farkedilirse araç alırken ödemediğiniz ÖTV indirimini geri isteyebilirler. Bunlar varsayım tabi hiç farkedilmeyip istenmeyebilirde.

bukalemun1976

Üye
Üye
Herkese mrb. 1 ay once % 91 oraninda babama ait rapor aldik ve otv indirimi icin kullanmak istiyoruz. Ben sirnakta ogretmenlik yapiyorum ve saglik ozrunden tayin isteyecem fakat meb yonetmelik yayinladi ve raporun % 40 ve uzerinde olmak sartyla universite hastanesinden alinmasini, raporda "baskasinin guc ve yardimi olmaksizin hayatini devam ettiremez" ibaresinin olmasini istiyor. Sorum su; simdi gidip universite hastanesinden diyelimki % 80 raporu verdiler. Arac alimi yaparken hangi raporu goz onune alirlar? Sitedeki yoneticilerim en son alinan rapor gecerlidir diyor. Ayri maksatla alinan raporlari ayri yerlerde kullanabilir miyim?

öncelikle hangi hastaneden aldığın önemli araştırma hastane siyse tayin için baş vurun
aslı olarak raporun nereden alındığı sadece mahkeme kararıyla alınan olaylarda önemlidir
unutmayınız ki size %91 ver hastanede heybeye vermemiştir daha azını verirse itiraz hakkınız bakidir

sinandeniz

Üye
Üye
üni hastahanesinden alinan rapor resmen bir çile allah yardimciniz olsun birde ne iş yaparsaniz yapin aklinizda hep şu olsun burasi türkiye heran herşey olabilen ülke ak diyosun kara çikiyor kara diyosun lacivert çikiyor

ademline

Üye
Üye
tşk ederim cevaplarınz için. yani herşey muallak. yinede şimdilik beklemede kalacağım. belki benim gibi durumda olup süreci yaşayanlar olabilir yada daha farklı bilgisi olan yazabilir.

Tekerlekli Sandalye