Faruk Çelik ÖMSS sınavıyla 3800 özürlü personel alınacağını söyledi

ender

Üye
Üye
Az önce Çalışma Bakanı Faruk Çelik ÖMSS ile 3800 alım olacağını açıkladı. Hadi geçmiş olsun

şahsi yorumum : bizleri 20-29 bin rakamlarla kandıran hükümete koskocaman bir yazıklar olsun

ayrıca sayın başbakan balkon konuşmasında benim engellim kazanmıştır demişti biz bunumu kazanmışız gerçekten güzel bir şey kazanmışız

mevce

Üye
Üye
Şaka gibi bir rakam......Umuyorum daha önceki açıklamaları gibi bunun da doğruluğu olmasın.Nasılsa dedikleri hiç bir şeyi yapmadılar.

mevce

Üye
Üye
Bakan Fatma Şahin ömssnin mart ayında yapılacağını defalarca söyledi ama nisanda yapılıyor.Daha sonra meclis kürsüsünde haziran dedi bunları hepimiz biliyoruz.Moralinizi bozmayın sınava hazırlanın.

ender

Üye
Üye
dikkat ederseniz 29 nisan da yapılacak olan sınavla beraber 3512 personelin atamasını yapacağız diyor genel olarak konuşuyor

hayal bir rakamdı gerçek oldu

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar,merhaba
Sınava sayılı günler kala neden rakamlara takılı kalıyoruz? Bizlere düşen çalışmak sınavı ÖSYM düzenliyor vede soru şeklini biliyoruz. Arkadaşlar ne ekersek onu biçeriz... 24 gün kalmış sınava biraz soru çözmeye nedersiniz... Bakın arkadaşlarımız emek verip paylaşım yapıyorlar bunlardan faydalanmak gerek inancınızı kaybetmeyin ALLAH YAR ve YARDIMCINIZ olsun...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün ÖMSS Kursunda Matematik dersi vardı ve Olasılık Hesabı anlatıldı .. Şimdi Diyelim ki 1 kisi alınacaksa; benim kazanma olasılığım 1/60.000 oluyor.. yani ben 1 kisi bile alınacaksa ve benim girme ihtimalim varsa, ümidimi kaybetmeden, kalan 24 gunluk süre zarfında, cok daha fazla çalışacam ... Sayılara, soylentilere takılmadan, oyundan düşmeden, kim ne düşünürse düşünsün ben sadece ÖMSS - 2012 düşünüp, gücümün yettiğince çalışacam.. Sizlere de tavsiyem odur.. ALLAH UTANDIRMASIN İNŞALLAH ... HErkese BAŞARILAR ....

YassaX

Üye
Üye
Ibrahim Halil Öztürk isimli Arkadaş ÖMSS - FACEBOOK Sayfasında Boyle bir Açıklamada Bulunmuş Aynen Aktarıyorum.. Doğru ya da yanlışlığı Teyit Edilmemiştir, ancak bilgi önemli olduğunu duşunduğum icin paylaşmak istedim :

Alınacak kişiler hakkında !!!!!
Sayın arkadaşlar Bakanın belirttiği sayı sınav sonucuna göre alınıp özel sektöre yerleştirilecek kişilerin sayısı. KİM veya KİMLER nasıl anlamış ve bütün forum ve sayfalarda bu kadar karmaşa olmuş bilmiyorum ama herkes yanlış anlıyor. 3512 kişi ÖZEL SEKTÖRE ALINACAK KİŞİ SAYISI yani en başta açıklandığı gibi 23.bin küsür kişiden 20 bini kamuya 3512 kişi özel sektörde 4/c olarak çalıştırılacak..

LÜTFEN AMA LÜTFEN KAFANIZI KARIŞTIRMAYIN.

4/C Ne Demek - 4/C'li İşçiler Ne Kadar Ücret Alıyor?
Özelleştirme uygulamaları çerçevesinde 657 sayılı Kanunun 4/C maddesine göre istihdam edilen geçici personele ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

657 sayılı Kanunun 4/C maddesi ile düzenlenen geçici personel statüsünde, 2004 yılından bu yana, çoğunlukla özelleştirilen kuruluşlardaki işçiler istihdam edilmekte olup, bu gün itibariyle bu kapsamda çalışanların sayısı 15.548 kişidir.

Ayrıca, Türkiye İstatistik Kurumu, Yüksek Seçim Kurulu ve bazı üniversitelerde 4/C statüsünde istihdam edilen 1.892 kişi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 17.440 kişi geçici personel statüsünde istihdam edilmektedir.

4/C statüsü, ilk defa 23/12/1972 tarihli ve 2 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu personel sistemimize girmiş yasal bir istihdam türüdür. 4/C statüsünde çalışanların mali ve sosyal hakları Bakanlar Kurulu Kararları ile memurlara paralel şekilde düzenlenmektedir.

Bu personel, her yıl Bakanlar Kurulunca belirlenen ücretlerle genel sağlık sigortası kapsamında yer almakta, bunun yanında sosyal güvenlik mevzuatına göre emeklilik hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca, Devlet memurları ile aynı kurumlarda ve aynı mesai düzeni içerisinde görev yapmaktadır. Ücretli izin hakları mevcuttur.

Kendileri sözleşmelerini feshetmedikçe ve çalıştıkları kurumlarla imzaladıkları sözleşmeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa aykırı bir davranışları olmadıkça emeklilik hakkını elde edene kadar sözleşmeleri her yıl yenilenmektedir.

2010 yılı için yapılan değerlendirmeler sonucunda da aşağıda belirtilen iyileştirmeler yapılmıştır:

- 2009 Yılında toplam 8.200 TL Yıllık net ücret alan yükseköğrenim mezunlarının ücretleri % 25,82 artışla yıllık toplam 10.318 TL’ye,

-2009 Yılında toplam 7.390 TL Yıllık net ücret alan lise ve dengi okul mezunlarının ücretleri % 27,41 artışla yıllık toplam 9.416 TL’ye,

-2009 yılında toplam 6.580 TL yıllık net ücret alan ilköğrenim mezunlarının ücretleri % 29,05 artışla 8.492 TL ye yükseltilmiştir.

Bu artışların 2010 yılı bütçemize getirdiği ilave maliyet 85 milyon TL dir.

Yine bu personele;

-Fiilen çalışılan her ay için verilen 1 günlük ücretli izin süresi 2 güne çıkarılmak suretiyle 11 ayda toplam 22 güne,

-Çalıştıkları her 4 ay için 2 günü geçmemek üzere verilen ücretli hastalık izni, yılda 30 güne,

-Önceki yıllarda 10 ay olan çalışma süresi 2010 yılında 11 aya,

çıkarılmıştır.

Ayrıca, çalışma saatleri ile ilgili yaşanan münferit sorunların giderilmesi amacıyla, çalıştıkları kurumdaki Devlet memurları için tespit edilen çalışma saat ve sürelerinin geçici personel için de geçerli olmasına yönelik olarak bu yılki kararnamede özel düzenleme getirilmiştir.

Tüm bu iyileştirmelerin yanı sıra; bu kapsamda çalışan insanlarımızın talepleri de dikkate alınarak diğer statülerde çalışan memurlar, sözleşmeli personel ve kıdem tazminatı hakkına sahip işçiler de olduğu gibi geçici personele de iş sonu tazminatı ödenecektir.

Bu statüde çalışan personele çalıştığı her bir yıl için sözleşmesinin fesih tarihindeki brüt aylık ücretleri tutarında iş sonu tazminatı ödenmesi karar altına alınmıştır.

Bir diğer husus da 4/C statüsüne geçiş için başvuran işçilerimizin öncelikle en son çalıştıkları illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek olmalarıdır.

Özetle, tamamen özelleştirme uygulamaları sonucu işsiz kalan işçilerimize 2004 yılında sunduğumuz bu imkan, başka statülerde çalışanların sahip oldukları hukuki, mali ve sosyal haklar ile paralel haklar olup, ayrıca Devlet güvencesinde istihdama da kavuşturulmuş bulunmaktadırlar.

Bilginize ve kamuoyuna duyurulur.

AxSİ

Üye
Üye
sitelerde bu haberi için yapılan yorumlara bakılırsa bu haberin 4c kapsamında özel sektör alımı için olacağı söyleniyor.

AxSİ

Üye
Üye
işte bu haberden bahsediyordum benden önce davrandınız

YassaX

Üye
Üye
Ben yukarıdaki acıklamayı aktardım ancak; Benim Kişisel Fikrimi Sorarsaniz Bakanın Acıklamasın 3.512 kişi Özürlü Personel atamasi yapılacağını ifade etti... Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun Arkadaşlar ..

ender

Üye
Üye
Ben bakanin azindan çikan sözlere bakarim 3512 kişinin atamasi yapilacak diyor açik açik

talihsiz

Üye
Üye
sayın özkan beyy...faruk çeliğin yapmış olduğu açıklama doğrudur...yanlız şunu belirtmeyi unutmş bence...ilk etapda 3.512 kişi alınacak
.bu sınav 2 yılda bir olacağına göre...2 yıl içerisinde...kaç kere atama olacak..KPSS yi düşünelim.aynı onun gibi 2 yıl içerisinde 5 kere atama olsa..herbrinde 5 bin kişi alsa..eder sana 20 bin...

20 bin kiişi ilk etapda alamazki...puanı yüksek olan en başta gider...bundan ibraret bence ben bunları düşünüyorum..
60 bin kişilk bir başvuruda 3 bin kişiyle kapatmaz bu konuuyuu

talihsiz

Üye
Üye
Yeni okudumm..tşkler ..ayrıyeten DPB ile görüşmenizide tbrk ederim...Büyük bir incelik yaparak engellii arkadaşlarımızı tatmin etmeye ve açıklmada bulunmşsunuz.

İnş hayırlısı olrrr çalışmaya devam bu konular daha çook olur..mesele çalışmakda biter..

YassaX

Üye
Üye
talihsiz 3 Ekim 2011 tarihinde cıkan ÖMSS Yönetmeliği'den beri tüm engelli kardeslerimizi gücümüz yettiğince bilgilendirmeye calışıyoruz... Sizin yukarıdaki yazdıklarınıza paralel acıklamalar zaten ... Ayrıca bilinen seylerdi.. Tek Hayal Kırıklığı ( Bende ve hemen hemen herkez de ) alınacak kişi sayısının 3.512 olması.. Ne olursa olsun ilk yerleştirme en azından 10.000 civarında olabilirdi.. Belki insanlar bu kadar cok tepki gostermezlerdi ( ENgelli eve FAcebook Siteleride dahil ) .. Ne olursa olsun, hayal kırıklığını üzerimizden en kısa sürede atıp, var gücümüzle çalışmaya devam arkadaşlar ... Unutmayın ÖMSS - 2012 Sonucları 2 yıl süreyle gecerlidir ... Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

laylaylom

Üye
Üye
Aile bakanı niye bir açıklama yapmıyor anlamadım bu konu sadece Faruk Çelikle alakalı olmaması lazım

YassaX

Üye
Üye
laylaylom ; Tabiki de bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Açıklama yapmali, ancak Devlet Personel Başkanlığı'nın Bakan Faruk ÇELİK'e bağlı bir kurumdur .. Devet içinde tüm personel Özlük işlemleri ve diğer tüm atamalar, alımlar, kadrolar Devlet Personel Başkanlığınca yapılmaktadır .. Zaman zaman Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , Devlet Personel Başkanlığının Kadroları belirlediğini ifade etmektedirler .. DPB sitesinden bu kurumun gorevleri hakkında inceleme yapabilirsin. 3.512 kişi cok az bir rakam olduğu icin, bence Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı direkt olarak bu konuda bir acıklama yapacaklarını zannetmiyorum

Tekerlekli Sandalye