Fatma Şahin'in ÖMSS açıklamaları

YassaX

Üye
Üye
''Boş Kadroları Dolduracağız''

Bakan Şahin, engellilere yönelik istihdamla ilgili hedeflediklerini açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, yola çıkarken ''Önce insan'', ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'' dediklerini, yoksullukla mücadelenin, en temel mücadele alanlarından biri olduğunu belirtti.
Yüze yakın yasayı incelediklerini, başta anayasa olmak üzere buradaki ifadeleri engelli olarak değiştireceklerini vurgulayan Şahin, engellilere yönelik istihdamdaki bütün boş kadroları doldurmayı hedeflediklerini belirtti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, geçen yıl 5 bin kadroyu doldurduklarına dikkati çekerek, engellilerin girişimci olması için KOSGEB ile çalışma başlattıklarını kaydetti.
Kadın konukevlerindeki yatak kapasitesini binden bin 800'e çıkardıklarını belirten Bakan Şahin, yeni yönetmelik hazırlayarak gelen bütün kadınların ihtiyacı olan meslek kursları, psikolojik destek gibi her türlü desteğin verildiği yeni bir altyapıyı hayata geçireceklerini söyledi.

KAYNAKÇA : ''Boş Kadroları Dolduracağız''

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
Her zamanki rutin aciklamalari. Butun aciklamalari havada kalmistir.
Yassax kardesim bilgi paylasimin icin tesekkurler.
Bu konuda bir yorumun varmi yada bir sey anladinmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar, konu başlığını "Fatma şahin'in ömss açıklamaları" olarak değiştim. Bunu yapmamdaki sebep, Şahin, ömss ile ilgili rutin açıklamalar yapıyor ve neredeyse her biri bir diğerinin aynısı şeyleri söylüyor. Her söylediği şey için ayrı ayrı başlık açmak yerine şahin'in ömss ile ilgili yaptığı tüm açıklamaları tek başlıkta toplamanın daha yararlı olacağını düşündüm.

derderbo

Üye
Üye
Bakan Fatma Sahin Ank.Polatli'daki Aciklamasi

Bakanin ank.polatlida katildigi bir programinda omss 2.atamalariyla ilgili yaptigi aciklamasinda"2013 un ilk uc ayinda basbakanimizin kesin talimatlari ve takibiyle butun bos kadrolar dolacaca sekilde atama gerceklestirecceklerini acikladi.
senede bir kere atama olacgindan bunu gerceklestireceklerini soyledi

YassaX

Üye
Üye
derderbo ; Bakan Fatma ŞAHİN'in Ankara Polatlı'da Yaptığı Açıklamanın Metni Aşağıdaki Gibidir :

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Polatlı Belediyesi anne-baba okulu ve Beyaz Ay Derneği görme engelliler bilgisayar kursu sertifika törenine katıldı. Bakan Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada aşağıdaki başlıklara değindi: • Geçmişimizle övünüyoruz, geleceğimiz için çalışıyoruz. • İleri demokrasiye gideceksek STK’ların hem nicelik hem de nitelik olarak çoğalmasını sağlamalıyız. • Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez engellilerimizle ilgili olarak çok güçlü bir yasanın çıkmasını sağladık. • Ekonomiyi, parayı, demokrasiyi, hukuku insan için yapmadığımız sürece sosyal devlet olmanın gereğini yapamayız. • Herkesin doğuştan gelen hakkının bir imtiyaz, lütuf değil insan olduğu için yapılması gerektiğine inandık. • Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak çok temel ve öncelikli işimiz oldu. • Bugün engelli kardeşlerimizin yaşam standardının yükseldiğini görüyoruz. Ama daha alınacak çok yolumuz var. • Engelli grupları arasında, her bir grubun kendine göre sorunlar yaşadığını gördüğümüz için yeni bir raporlama sistemi üzerinde çalışıyoruz. • 2005 yılını geride bıraktık. Artık 2013 ruhunu yakalamamız ve yeni yaşanan sorunları çözecek bir altyapı oluşturmalıyız. • Dünyada ilk kez her bir engelli grubunu kendi arasında sınav yaparak istihdama dahil etmeye çalıştık. • Boş olan bütün kadroların doldurulma talimatını Başbakanımız yeniledi. ÖMSS’de 2013’ün başında, ilk üç ayda bütün kadroları dolduracağız. • Engellilere yönelik düzenlemeleri yapmayan belediyelere yönelik yeni değerlendirme dönemine geçiyoruz. • Eğer engellinin erişme, ulaşma sorununu çözmediyse o belediyeyi artık farklı değerlendireceğiz. • İdeallerimiz, hedeflerimiz şimdiye kadar yaptıklarımızın çok çok üstünde. • Kader birliği yaptığımız sürece ulaşılmayacak hiçbir engel ve hedef yoktur. —

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
yassax kardesim tessekurler.
2.atamalarda herhalde 10 binin uzerinde bir alim olacak diye dusunuyorum.
sizinde dusunceniz bu yondedir herhalde Yassax kaedesim saygilar

mr.boris

Üye
Üye
Yeni çıkan mevzuata göre senede 1 kez atama yapılacak. 2. atamalar 2013 te yapılacağı için çok sayıda alım olabilir.Çünkü 3. atamaların olduğu senede 2.ömss sınavı da yapılacak.Atamalarla sınavın çakışmaması için 3.tercihleri yapılacak olan sınavdan önce işleme alırlar.Anlayacağınız atamalar için sabretmemiz lazım.

YassaX

Üye
Üye
Başbakan Talimat Verdi :

Ankara’nın Polatlı ilçesinde konuşan Şahin, şunları söyledi:

“Boş olan bütün kadroların doldurulması talimatını Sayın Başbakanımız yeniledi. 657’ye göre biz aynı yıl ikinci alımı yapamadığımız için şimdi 2013’ün başında ve ilk üç ayında, yine boş kalan kadroları sınav sisteminin sonucuna göre hızlı bir şekilde tamamlayacağız.. İŞKUR’un yaptığı gibi engellilerimizi eğiteceğiz. İstihdamda onlara yer açacağız. Onların zekasından, kapasitesinden, kabiliyetinden istifade edeceğiz. İleri demokrasiye gitmenin yolu da buradan geçiyor, güçlü topluma gitmenin yolu da buradan geçiyor.”

KAYNAKÇA: Bakan’dan Müjde: “Boş Kadrolar Doldurulacak” | Memuruz.NET

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
derderbo Rica Ederim ...Artık Kişisel Düşüncemi çok fazla belirtmiyorum ... Belirttiğim zaman ; kendimi KAHİN Gibi hissediyorum ... Resmi açıklamaları paylaşmak daha iyi diye düşünüyorum ...

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
peki kardesim Allah razi olsun,Allah gonlune gore versin

YassaX

Üye
Üye
derderbo ; Amin İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE ;CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN ...

Saygılar ...

tolga

Üye
Üye
Merhabalar 2012 de ÖMSS Kuralarında ÖMSS Sitesine Kullanıcı Adım vede Şifreyle Girip Baktığımda Atanamadığımı Görmüştüm Fakat Yılbaşından Sonra Mart Ayına Kadar Tekrar Atamalar Yapılacağı Söylentisi Var Ben Atanıp Atanamadığımı Nasıl Öğreneceğim ÖMSS Sitesindeki Kullanıcı Adımı ve Şifremide Hatırlamıyorum Malesef :( Bu Konuyla İlgili Yardımcı Olabilirmisiniz?

derderbo

Üye
Üye
kura icin kadro acilirsa ozaman tercih klavuzunda ayni 1.atama gibi tercihlerini yaparsin.
osym sifreni kaybettiysen osym den yeni sifre alirsin Allah yardimcin olsun tolga

ervah

Üye
Üye
Olsunda ilk 3 ay olsun bekliyoruz.. Ne desek boş...Sabırla bekliyoruz.Ümidimiz kadroların artması ve özel şartlardan ziyade memur kadrolarının çoğalması...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Bana göre engelsiz dünyalar adına 2012 nin en önemli olayı ÖMSS 2012 ydi. Çok beklediniz ve artık sabrınız da kalmadı evet sonuna kadar haklısınız bu konuda ama unutmayın ki bir şey ne kadar geç ve ne kadar zor elde edilirse o derece değerli olacaktır. Hakkınız olan kamu kadrolarını eminim geç de olsa dolduracak olabilmenin umudunu hiç kaybetmeyin. Çok mutlu olacağınız günler uzakta değil arkadaşlar, sizler yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiniz sayılır. Asla ümitsizliğe kapılmayın, mutlu bir gelecek hakkettiğiniz gibi sizin olacaktır.

Sabırla kalın, umutla kalın,

derderbo

Üye
Üye
Bir okadarda dilek benden
gazoz agaci dilek, temenni ve tavsiyelerin icin tesekkurler....
evet dediginiz gibi sabirla bekliyoruz.
Saygilar

YassaX

Üye
Üye
Bakan Şahin: Engellilerin Rapor Sisteminin Yeniden Yapılanması Gerekiyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engellilerin hak temelli sağlık hizmeti alabilmesi için rapor sisteminin yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engellilerin hak temelli sağlık hizmeti alabilmesi için rapor sisteminin yeniden yapılanması gerektiğini söyledi. Şahin, sağlıkta yapılan önemli çalışmalara rağmen, şuan engelliler için gelinen noktanın bir yardım sisteminden çıkması gerektiğini belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara'nın Polatlı İlçesinde, anne-baba okulunu tamamlayan ailelere ve engellilere yönelik açılan meslek kursunu tamamlayanlara sertifikalarını verdi. Güldeste Konak'ta düzenlenen törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanı sıra, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Fatih Şahin, Ülker Güzel, Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Özürlüler ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydın Çiftçi, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Faruk Bilici, engelliler ve aileleri katıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaşanan sorunları görüştüklerine dile getiren Bakan Fatma Şahin, "Sizleri dinledikten sonra yaptığımız çalışmalarda nasıl bir otomasyona geçilmesi gerekiyor. Özellikle engelli gruplar arasında, zihinsel engellilerin, işitme engellilerin, görme engellilerin ve bedensel engellilerin her birinin kendi içinde farklı sorunlar yaşadığı için yeni bir raporlama sistemine ihtiyacımız olduğunu gördük. Çalışmalarımızı genel müdürümüz burada. Çok yoğun bir mutfak çalışmasından sonra; Sayın Bakanımızın talimatı ile Şubat ayının sonunda bitecek şekilde yeni bir yasal alt yapıyı çalışıyoruz. Çünkü artık 2005 Türkiye'sinde değiliz. Artık 2013'ün ruhunu yakalamamız, yeni yaşanan sorunları hızlı bir şekilde çözecek, yeni alt yapı oluşturmamız gerekiyor." dedi.

EVDE BAKIM HİZMETİ 400 BİNE ULAŞTI

Aile ve Sosyal Bakanı Fatma Şahin, verilen Mali destekler ile engellilerin, yakınlarının yaşam standartlarında bir yükselme olduğunu belirtti. Bakan Şahin, 2007 yılında 30 bin olan evde bakım hizmetinin bugün 400 bine ulaştığını belirtti. Şahin, "Taşımalı eğitimde engelli kardeşlerimizin, engelli öğrencilerimizin eğitim imkanlarından istifade etmek için 41 bin öğrencimizi sosyal yardımlardan Kaymakamlıkların talimatları üzerinden yapıyoruz. Bu rakamlar çok önemli rakamlar. Ama eğitimle ilgili esas koyduğumuz felsefe engelsizler için de eğitim şart. Eğitim olmazsa olmaz dediğimiz için ne yaparsak yapalım bu bakımdan da çok önemli bir alan olarak görüyoruz." dedi.

ENGELLİLERE 2013 YENİ ATAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 2013 yılında boş olan engelli kadrolarına atama yapılacağının müjdesini verdi. Şahin, bir yılda ikinci alımın yapılamadığını, 2013 yılının ilk üç ayında boş olan engelli kadrolarına ÖMSS sonuçlarına göre atama yapılacağını söyledi.

BELEDİYELER ÜZERİNE DÜŞENE YAPMAZSA BİZ GEREKENİ YAPACAĞIZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelliler ile ilgili standartlarını oluşturduklarını belirterek, belediyelerin üzerine düşüne yapmazsa, gerekeni yapacaklarını söyledi. Bakan Şahin, "Kaldırımımın standardı nasıl olacak? Toplu taşıma sisteminde nasıl bir sistem kurulacak? Kapalı alan, açık alan nasıl oluşacak? Bunu başardık. Ama şimdi belediyelerimizi herkes belediye başkanımız kadar hassas olamıyabiliyor. Yapanla yapmayanın ayırt edildiği yeni bir sisteme geçiyoruz. 6'ıncı ay itibariyle ilgili bütün kurumların içinde sivil toplumunda olduğu,eğer buruda bu yapılan çalışmaları yasal düzenlemeleri yapmadıysa yeni bir ceza sistemine geçiyoruz. Bu kararı da üst kurul verecek. Üst kurulda sivil toplum olacak. Ankara'da federasyon, konfederasyon olacak. İllerde ve ilçelerde de onların temsilcisi olacak. Dolayısıyla sosyal belediyecilik adına her engellinin erişebilirliğini, ulaşabilirliğini çözmediyse, üzerinden geçen bu zamana kadar üzerine düşen görevi yerine getirmediyse biz de gereğini yapacağız. O yüzden bu takibi sizlerle birlikte yapacağız. Sizlerle birlikte başaracağız diyorum." diye konuştu.

ENGELLİ KURSİYERLERE SERTFİKA VERDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Polatlı Belediyesi tarafından açılan Anne-Baba okuluna katılan ailelere ve İŞKUR tarafından engellilere yönelik açılan meslek kurslarını tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik'de, Bakan Fatma Şahin'e Sakarya Meydan Muharebesi'ni anlatan tablo ve gümüş takı hediye etti ...

KAYNAKÇA : HABER: Bakan

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye