Felçli Annesine Bakabilmek İçin Bekaretini Satılığa Çıkardı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu haberi okuyunca çaresizlik insana bunudamı yaptırtabilir diye düşündüm. Bu kadar basitmi insanın hayatı , duyguları bir Ülke bir hastasına sahip çıkamayıp yakınlarını bu duruma getirebiliyormu şaşkınlık içerisindeyim. O hastanın tıbbi masrafları karşılanamayacak boyuttamıydı ki bir genç kız kendinden vazgeçebildi. Yoksa bu kolay olan bir yolmuydu yada bir bunalım neticesimiydi anlamadım, çözemedim paylaşmak istedim.

İşte Haber

Felçli Annesi İçin Bekâretini Satıyor
Resim: Rebecca Bernardo.

Youtube’a ilk yüklendiği gün 3 bin kişi tarafından izlenen videoda genç kız, felç geçirdikten sonra yatalak olan annesine bakabilmek için bekâretini açık artırmaya çıkarmaya karar verdiğini söyledi. En yükseği 35 bin dolar olan üç teklif alan kıza annesi ise “İş bulmalısın” diyor. Ülkede bir televizyon kanalı da açık artırmadan vazgeçerse Rebecca’nın annesine tıbbi bakım sağlanacağının sözünü verdi.

felc.JPG

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Benim açımdan bu olayda birinin "namusu sorgulanacaksa" o kişi "bekaretini satılığa çıkaran" kişi değil, fırsattan istifade edip teklifte bulunan kişilerin "namusları" sorgulanmalı. Sanılanın aksi namus denen şey iki bacak arasından ibaret değildir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu haberi okuduğum an aklıma olayın namus boyutu hiç gelmedi aklıma ilk gelen ve beni üzen bir Ülkenin bir hastasına sahip çıkamayıp masraflarını karşılamaktan aciz olup yakınlarını bu duruma düşürmesi oldu. O genç kıza biçilen fiyat oldu çok çirkin ve toplumun bence büyük ayıbı.

Birey

Üye
Üye
Bu olay hangi ülkede meydana gelmiş anlamadım. Biz kendi ahlak anlayışımıza göre yorumda buluınuyoruz tabi ama bunu yapanların gerçek anlamda nasıl düşündüğünü bilmiyoruz. Biz zihnimizde o kişi için bekaretin çok önemli olduğunu ve bunu satmak zorunda kaldığı olarak yorumluyoruz fkt ben kızı hiç öyle biri olarak görmedim. sanırım zihniyet olarak kendilerinden farklıyız. Belki de son çaresi değildi...

Tabi dünyanın neresinde olursa olsun yardım edilmesi gereken durumların bu tür etik olmayan durumlara dönüşmesi yanlıştır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Olay Brezilya'da yaşanmış. Genç kızın oturduğu kasabada olaya çok yoğun tepki geldiğinden kız satıştan vazgeçmiş. Yani "namus" kavramı onlar içinde önemliymiş. Ki dünyanın her yanında böyledir.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Heryerde her toplumda mutlaka önemlidir ama çaresizliğin insana neler yaptıracağının resmidir bu.. Ahkam kesmek kolay o köylüler tepki vererek kolay kısmına kaçmışlar, bu türkiye'de de olsa böyle olur ama ayıplamak aşağılamak kolay elini taşın altına sokabiliyormusun sen onu konuş, kızın bekaretini alıp "al işte elimi soktum taşın altına" dersen işte asıl ahlaksızlık namussuzluk budur!

Birey

Üye
Üye
Acaba kıza bundan dolayı tepki veren toplum maddi konuda yardımcı olup sorunu gidermişler midir

M

mavibalina2012

Guest
Yazıyı okuyunca Can DÜNDAR'ın sözleri aklıma geldi...Namusun önemini öğrendim evde...Sonra yoksundan namus beklemenin namussuzluk olduğunu; gerçek namusun, günah elinin altındayken, günaha el sürmemek olduğunu öğrendim.

Namusunda dini, milliyeti, ırkı olmadığını düşünüyorum etik değerler herkesi kapsar kimilerini daha az kimilerini daha fazla etkiler ama mutlaka etkiler...Ancak her şeyden önce bu duruma gelen insanlara ne kadar yardım edebildik veya insanlar bu hale nasıl gelebildiler bu da yargılanmalı...Hani otobüs bozulunca yol gösteren çok olurmuş ya şimdi yorum yapmak bana o derece kolay geldi...O kız o duruma gelmeden önce kimlerden yardım istedi olayı tam olarak bilmeden kimler yargılanmalı kestiremedim ama olayların gerçek yüzü böyle ise bence durumun bu hale gelmesine neden olanlar ile yapılacak iş arasındaki ayıp aynı derecede...

santomaster

Üye
Üye
...........................insanların artık beyinlerini baş larının üstünde taşımasını herşeyden çok istiyorum...................

Tekerlekli Sandalye