Felcli babam için bakım ücreti alabilirmiyiz?

rabia

Üye
Üye
evde bakım başvurusu
merhaba bilgi almak istiyorum babam 70 yaşında sağ kol ve bacak felçli 7 yıldır birinin desteği olmadan kendi işini göremiyor yerinden kalkıp yürüyemiyor sol elile baston sağ tarafında biri olmak zorunda hasta bakım ücreti alabilirmiyiz kardeşim evli ayrı evde yaşıyor fakat hergün gidip ilgileniyor babamın emekli maaşı ve kira geliri var kardeşimin ise kocasının maasından başka geliri yok birde sağlık raporu nasıl çıkartılır ücret ödemek zorundamıyız teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, şu adımları izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz; bulunduğunuz il deki SHÇ (sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu) e giderek bakım ücreti almak istediğinizi belirtin. Onlar sizi hastaneye sevk edeceklerdir. Hastaneden alacağınız raporda "ağır özürlüdür" ibaresi, ailede kişi başına düşen gelir 363 TL yi geçmiyorsa bakım ücreti alabilirsiniz.
Sağlık raporu nu ücret ödemeden alabilirsiniz.

rabia

Üye
Üye
sosyal hizmetler e gittim bana ilk olarak devlet hastanesinden rapor almamı söyledi sonra rapor neticesinde sosyal hizmetlere gidip gereken prosödürü öğrenmemi söylediller bende bakırköy devlet hastanesine gittim bana randevu almamı ve raporun 110 lira olduğunu söylediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SHÇ size sevk vermedimi. sevkli gitseydiniz ücret talep etmezlerdi.

rabia

Üye
Üye
hayır sadece orada bulunan bayan bana devlet hastanesinden rapor alıp gelmemi sonrada gereken diğer şeyleri söyleyeceğini belirtti sevk verme gibi bi yetkisi varsa tekrar gideyim birde 444 evde diye bi hizmet var evde gelip sağlık raporu veriyorlarmış ama bi türlü ulaşamadım numara hep meşgul

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SHÇ e giderek sevk isteyiniz.

Son düzenleme:

rabia

Üye
Üye
bilgilendirme için çok teşekkürler Halil bey sizlerede geçmiş olsun isterseniz 444evde yazarak o konu hakkında bilgi alın okuduğum kadarı ile evden çıkamayan hasta yaşlı ve felçli hastalara sağlık raporu ilaç raporu v.s. verilir yazıyordu ama bi türlü ulaşamadım hayırlı geceler sizlere kolay gelsin

rabia

Üye
Üye
söz konusu durum varda telefon hep meşgul ulaşılmıyor :)

Yağmur

Üye
Üye
peki halil bey ben gitmesemde bir kişiyi göndersen shç sağlık raporu vs sevk gibi evrakları verirlermi yoksa benim bizzatmı gitmem laazım

serhat_35

Üye
Üye
selam benim sorum şu olacak ben diyaliz hastasıyım gün aşırı evde 8 saat diyalize bağlanıyorum benim merak ettiğim konu benim üzerimden eşim bakım aylığı alıyor benim raporum %90 ağır özürlü ama ben normal ihtiyaçlarımı karşılıyorum eşimin bakım aylığı kesilirmi bu bazen shç den görevliler geliyor ben evde olmadığımda sorun yaşarmıyız bize yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederiz

Tekerlekli Sandalye