Felçli hastaları pille yürüttüğü iddia edilen DR. Süleyman Özyalçın'a dair bilgiler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Söz konusu doktorun reytngi yüksek bir televizyn kanalında 9 yıllık boyundan aşagı felçli olan bir hastayı yürüttüğü idddasıyla ilgili haber yayınlanmıştı.

Haberde hasta arkadaş, "9 yıldır boyundan aşagısını kullanamadığını ve takılan bu pille yürüdüğünü" söylemişti. Ancak bunun nasıl mümkün olduğunu orda gösterilen pil ve telle gösterilmiş olmasına rağmen mantıksal olarak anlayamadım ve doktor beyle görüşmek için aradım.

Hocanın asistanı songül hanımla daha ilk konuşmamızda bana şöyle demişti, "oradaki haberde bir yanlış anlama söz konusu olmuş, hocamız sinirleri zedelenen ve bu bölgenin aşagısındaki bütün kısımları hisseden var agrılar çeken kişilerin önce ağrılarını yok edip, daha sonra yürütmenin mümkün olduğunu" söyledi, ve şöyle ekledi;

hocam asla omuriliğinde tam kesi oluşmuş hisleri olmayan hislerini kaybetmiş, birisini yürütmeyi gerçekleştirmemiş ve ağrılara bağlı olarak çalışmasını devam ettirmekte bu yönde başarı sağlamaktadır, omurilk felçli olmuş hislerin kaybetmiş ve sinirleri kopmuş kişileri kabul etmediğini yanlış anlaşılmadan dolayı kendileri ile iletişim kuranlarıda muayene çağırmadıklarını belirtti. Hocanın asıl ihtsas alanının kronik ağrılar; bel ağrıları, baş ağrısı, boyun ağrıları, sırt ağrıları, kanser ağrısı, kas ve eklem ağrıları, nevraljiler(zona ve postherpetik nevraljiler, diabetik nöropati ağrısı olduğunuda ekledi.

Ben açıkca sordum asistan hanım net bir şekilde bilgileri tek tek aktardı, olayda adı geçen prof. dr. Süleyman Özyalçın'ın nasıl bir tedavi uyguladığını ve kimseye bedavadan bir umut dağıtmadığını anlattı, ve söylemiş olduklarından anlatıkklarından bir omurilik felçli olarak beni doğru bilgilendirmiş olmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum, sanırım haberle ilgili mesajımızı okuyan arkadaşlarımızında adı geçen pille tedavinin nelere fayda sağladığını anlayacağını düşünüyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Televizyonda ki haberi izlemedim ama yazılı basında DR hakkında felçlileri yürüttüğünü okumuştum. Şimdi mehmet'in dr'un asistanıyla yaptığı görüşmeyi okuyunca bu işte basının ilgi çekmek adına haberi manipule ettiğini anlıyorum. En azından asistanın sözlerinden bu sonuca vardım.

F

Fırtına

Guest
Prof. Dr. Süleyman ÖZYALÇIN

prof_dr_suleyman_ozyalcin.jpg

Prof. Dr. Süleyman ÖZYALÇIN

Anesteziyoloji ve Reanimasyon,

İhtisas Alanı;

Anesteziyoloji ve Reanimasyon,

Eğitim;

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi 1978-1984,

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon,

Ana Bilim Dalı 1986-1991,

Doçentlik Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı 1997-2003,

Profesörlük Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı 2003,

İş tecrübesi;

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon,

Ana Bilim Dalı; Algoloji Bilim Dalı,

Atlanta National Pain Institute,

Lubbock Pain Division, Department of Anesthesiology, Texas Tech Univ.,

Health Science Center,

Dallas National Pain Institute,

Klinik ilgi Alanı;

Klinik olarak kronik ağrılar; bel ağrıları, baş ağrısı, boyun ağrıları, sırt ağrıları, kanser ağrısı, kas ve eklem ağrıları, nevraljiler (zona ve postherpetik nevraljiler, diabetik nöropati ağrısı) fantom ağrısı temel ilgi alanlarıdır.

Ağrı tedavisi ile ilgili minimal invazif girişim tekniklerini Ülkemizde ilk uygulayan hekimlerdendir. Bu girişimler arasında epidural uygulamalar, faset eklem enjeksiyonları, radyofrekans ve laser ile ısı lezyonu girişimleri, ozon enjeksiyonu, spinal port ve pompa uygulamaları spinal, sakral sinir stimulasyonu implantasyonları sayılabilir.

Üyelik;

İstanbul Tabip Odası,

Türk Algoloji (Ağrı Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi,

Rejyonal Anestezi Derneği Başkanı,

Palyatif Bakım Derneği Başkanı,

TARK,

IASP (Uluslararası Ağrı Araştırmaları Topluluğu)

ESRA (Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği)

Yabancı diller;

İngilizce,

elif74elif

Üye
Üye
bu haberciler var ya bu heberciler (iyi olanları tenzih ederim)utanmasalar felçli hastasıyla halay çekti diye haber yapacaklar.Ule ameliyattan önce aha taş gibi hareketsizdi bi pil taktık bir iki saate hastane koridorlarında halay çektik.Buna benzer bir çalışma olduğunu okudum ama daha deney aşamasında.İnşallah yakın zamanda başarılı olurlar.

Tekerlekli Sandalye