Felçli Oğuzhan'ın akülü araba sevinci

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
oguzhan.jpg

Kimse Yok Mu Derneği, Bor Umut Derneği aracılığıyla iki ayağı felçli olan 11 yaşındaki Oğuzhan Mavici'ye akülü araba hediye etti.

Engelli çocuk hediyeden duyduğu mutluluğu belirterek, "Sanki bugün ayağıma yeniden kavuştum." dedi. Oğuzhan Mavici 11 aylık iken ateşli hastalık geçirdi. Vücudunun büyük bir kısmı felç olan Mavici, 11 yıldır hayatını başkalarının yardımıyla devam ettiriyor.

Umut Derneği Başkanı Oğuzhan Kütük, Kimse Yok Mu Derneğinin gönderdiği akülü arabayı engelli çocuğa Bor'un Harım Mahallesi'ndeki evinde teslim etti. Akülü arabayı Oğuzhan Maviciye veren Kütük, "Oğlumuz bundan sonraki hayatını daha rahat bir şekilde devam ettirecek. Kimse Yok Mu Derneği, gönüllüleri ve hayırseverleri olarak Oğuzhan Mavicinin bizlere yaptığı çağrıya cevap verdik. Oğuzhan Mavici gibi binlerce mağdurumuzun imdadına yardımseverlerimiz koşuyor. Koşmaya da devam edecek." ifadelerini kullandı.

"Sanki bugün ayağıma yeniden kavuştum." diyen 11 yaşındaki Oğuzhan Mavici ise hayır yapan ve kendisini sevindiren herkese teşekkür etti. Yürüme engelli Mavici'nin annesi Gönül Mavici de "Çocuğum için bundan daha büyük bir hediye olamazdı. Çağrıda bulunduğumuz Kimse Yok Mu Derneği gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Onlar benim çocuğumun yüzünü güldürdü rabbim de onların yüzünü güldürsün." diye konuştu.

Zaman

Tekerlekli Sandalye