Fiat Egea ÖTV İndirimi?

integtal

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar engelli akrabam var , fiat egea sedan 1.4 easy almak istiyoruz , şuan 0 km 92.000 tl , gecen sene bayii aradıgımda hurda teşviği ile engelli arabası alabilirsiniz dediler , engelli indirimi + hurda teşvigi ile 45 bin tl oluyor dedi , bugun aradım 60.000 tl dediler. Nasıl bu kadar fark olabiliyor ? Cevaplar için teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hurda teşviği hariç Fiat Egea ÖTV indirimiyle 63.448 TL ediyor. Hurda teşviği hakkında fazla bilgim yok. Başka bayidende fiyat alınız.

integtal

Üye
Üye
Cevap için teşekkürler. Baska bayiilerede sorduk. Kimisi 65.000 tl dedi kimisi 62.000 dedi. Galiba en düşük 60.000 oluyor.

balkesli

Üye
Üye
merhaba ötv indirimi + hurda teşviği diye bir şey olamaz hurda indirimi zaten ötv den düşülen bir indirim yanlış bilgilendirmişler sizi.

İsen Buga

Üye
Üye
Tanıdıktan öğrendim: Net değil ama bilgi bilgidir.
Araba fabrikadan geldiğinde sıfır fiyat kabul edilir.
Araç.a gümrük yada ÖTV eklenir.
sonra KDV...
Buraya kadar güzel.. ama yetmiyor.
En son ise bayi kâr eklenir.

En son eklenen durum dan dolayı oran değişiyor.

Diyelim Bayi araç satacaksa Kendi kâr.ı düşünür. Araç ona göre değişken fiyatta satılır. Aynı marka olsa bile bayii.den bayiiye göre fiyat değişir. Sabit bir fiyatları yoktur.

Bir ara gazete ve ilana göre gittim; ayağımı yorgana göre ayarlayıp öyle gitmiştim: Ama bu sefer opsiyonlara göre değişken fiyat gösteriyordu.

Benimki kesin bilgi değil, sohbet esnasında duyduğum... Kesinleştirseydim keşke...
Araç alırken pazarlık yapabilirsiniz. Fiyat düşürmez ama başka opsiyon talep edin.. Mesela kaucuk paspas ve bagaj havuzu hediye koparın. Olmadı ise seramik kaplama garantisi boyunca olmazsa 3 yıllık opsiyonu hediye olarak yaptırın.

son olarak: unutmadan yazayım: hurda teşviği süresi bitti. Bu nedenle fiyat değişecektir.

integtal

Üye
Üye
İsenbuga ve balkesli cevaplar için çok teşekkürler. Galiba yanlıs bilgi verdiler.

2020 model fiat egea mirror 1.4 aldım yeni ama bazı nedenlerden dolayı satacam almak isteyen arkadaşlar var ise anlasabiliriz

Tekerlekli Sandalye