Fiatın engelliler için araç çözümleri

balkesli

Üye
Üye
Fiatın "fiat engelsiz hareket" adı altında engelli sürücülere ve yolculara çözümler sunduğu yeni bir hizmet. engelli sürücüler için egea, 500c, 500L modellerinden birini aldığınızda yararlanabiliyorsunuz.
Engelli yolcular için rapma ve liftler doblo ve doblo panaromaya uygulanıyor. hareketli yolcu koltuğu 500L modeline uygulanıyor.
Bu araçlardan birini almaya karar verdiğinizde bayi ile anlaşıp istediğiniz aparatı söylüyorsunuz fiat anlaşmalı olduğu firmaya aparatı taktırıp planlı projeli bir şekilde size teslim ediyor. taktırdığınız aparatlar ötv düşüldükten sonra fiyata dahil ediliyor.

fiatın engelli sürücüler için sunduğu bazı çözümler
Hızlanma ve fren kontrollerinin manuel olarak elden yapılmasını sağlayan aparattır. Otomatik vitesli araçlarda kullanılanılabilir
gallery_5.jpg

El parmaklarında kısmi hareketsizlik olan sürücüler için direksiyonu rahat çevirmeye yardımcı olan çatal şeklinde aparattır
direksiyon_tutucu_catal_2.jpg

fiatın engelli yolcular için sunduğu bazı çözümler

500 L ve 500 L Living modellerinde aracın ön yolcu koltuğu engelli bireylerin rahatça binip inmesini kolaylaştıracak şekilde değiştirilebilmektedir. Adsız.jpg

tekerlekli sandalye olabilen araç koltuğu sistemi
Adsızv.jpg

Tek Kollu Otomatik Araç Lifti
Adsız.jpg

Fiat Engelsiz Hareket

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gayet başarılı çözümler olmuş. Diğer firmalarında örnek alması gerekir bence. Bildiğim kadarıyla mercedes inde böyle bir uygulaması vardı.

murat tarsuslu

Üye
Üye
fiat tarsus boranlardan ötv indirimli panda joy otomobil almak için başvurdum. 49900 tl idi, ötv indirimiyle 34000 tlye anlaştık. 22 bin peşin, 12 bin tl de kredi çıkarttılar. herşey iyi giderken, gaz-fren tertibat proje ve muayenesini kendilerinin yaptıracağını, bunun için de 2000 tl ek ödeme yapmam gerektiğini söylediler ve bu konuda ısrarla direttiler. o işlemlerin tamamını ben 900 tlye yaptırıyorum. neden vereyim ben salak mıyım, dedim. ve iyi başlayan pazarlık kavgayla sonlandı. bende konya fiat bayii koyuncu plazayla iletişim kurdum ve aynı fiyata anlaştık. tertibat ve proje işini hüseyin bayrak kardeşim yapacak, bana da muayene ve ruhsat işi kalacak. bilginiz olsun diye yazdım. fiat müşteri ilişkilerine tarsus bayiini şikayet ettim. bana verdikleri yanıt bayinin doğru yaptığı yönündeydi. mersin bayii yine aynı firmaya ( boranlar) ait olmasına rağmen onlar bile biz tertibata karışmayız nerde isterseniz yaptırabilirsiniz dedi.. gariplikler ülkesi..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok iyi yapmışsın Murat. Tertibat işlemlerini çok uygun fiyata yapanlar var. Bunlar harbiden uçuk fiyat çıkartmışlar. Bu arada siz direk merkezemi şikayette bulundunuz? Bayilerin dediği çokta önemli değil. Ama ana merkez aynı şeyi diyorsa fiat gibi kurumsal bir firmaya hiç yakışmamış açıkcası.

murat tarsuslu

Üye
Üye
evet halil kardeşim, genel müdürlükten aradılar ve bayiinin tutumunu savundular.. bu arada tertibatı seçme hakkım bile yoktu. onların dayattığı tertibatı kullanmak zorundaydım..

ednc

Üye
Üye
murat bey ben de tarsustayım.fiat egea için 2 gün önce gittim aynı durumla karşılaştım.boranlar sıkıntı ilgi alaka yok işi yokuşa sürüyorlar.

murat tarsuslu

Üye
Üye
murat bey ben de tarsustayım.fiat egea için 2 gün önce gittim aynı durumla karşılaştım.boranlar sıkıntı ilgi alaka yok işi yokuşa sürüyorlar.

Boranlar mersinle görüşün derim. Bu konuda daha esnekler.. tertibatla ilgili huseyin bayrak ile görüşün derim. Birçok konuda sıze yardımcı olacaktır..

Tekerlekli Sandalye