Fly Evo Chic 1, Chic,Fly Quantum,Spark,Intruder Telefon İncelemeleri

Fly Evo Chic 1, çift sim kart girişi bulunan, tasarım olarak Nexus serisin hatırlatan ve tek elle rahatlıkla kullanılabilen bir Android modeli. Ürünü ilk başta bu şekile kısaca özetleyebiliriz.

Fly Evo Chic 1.jpg

Fly Evo Chic 1 2. resim.jpg

Fly Evo Chic 1 telefon incelemesi

Tasarım

Telefonun tasarımı Nexus serisini andırıyor. Ön tarafa baktığımızda, ekranın altındaki siyah bölgede konumlandırılmış Android kısayol tuşlarını görüyoruz. Artık yeni Android'lerde bu tuşlar ekranın içinde geliyor. Böylece ufak da olsa ekranda yer kaplayabiliyorlar. Ama bu modelde tuşlar ekranın dışında konumlandırılmış ve birçok kullanıcının hoşuna gidecektir bu.

4.5 inç ekranı bulunan telefon, 8.9mm kalınlık oranına ve 136 gram ağırlığa sahip. Arka tarafının mat bir plastik malzemeyle hazırlanmış olması, terleme, kayma ve parmak izi gibi unsurları ortadan kaldırıyor. Ayrıca sağ yan tarafta konumlandırılan uyku tuşuna da baş parmağınızın rahatlıkla ulaşabiliyor. Böylelikle tek elle telefonu kullanabiliyor ve zorlanmıyorsunuz.

Telefonun arka kapağı çıkarılabiliyor. Kameranın hemen yan tarafında yer alan ufak alana parmağınızı geçirerek biraz esnetiyor ve kapağı açıyorsunuz. Ardından karşınıza çıkarılabilir 1800mAh değerde batarya, microSD kart girişi ve çift sim kart girişi çıkıyor. İster tek kart kullanın, isterseniz de iki kart kullanın, siz nasıl isterseniz. Ancak nano ve micro sim kart kullanmamanız gerekiyor. Çünkü kart yuvaları büyük.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Fly Evo Chic IQ4405 Quad Telefon İncelemesi

Teknik özellikler

Ekran: 4.5'' 480 x 854 Piksel IPS
İşletim Sistemi: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.3 GHz (Dört çekirdek)
Dahili Hafıza: 4 GB
Ram: 1 GB
Kamera: 2 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 1800 mAh
Çift Hat: Var (Tek işlemcili)
Ağırlık: 137 gr
Kalınlık: 8.9 mm

ndroid 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemi ile gelen Fly Evo Chic 1 IQ4405 Quad cep telefonunun en büyük özelliği Çift Sim Kart teknolojisini desteklemesi diyebiliriz.

Ayrıca cihazın 1.3 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi, 1 GB'lık Ram kapasitesi ve 8 megapiksellik kamerası da artıları arasında.

Led Flaş destekli 8 megapiksellik arka kamerası 1080p Full HD video kaydı yapabilmekte.

4.5 inçlik IPS ekran kalitesine sahip olan Fly Evo Chic 1 IQ4405'te ayrıca A-GPS desteği de mevcut ve Radyosu bulunmamakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

FLY Quantum IQ4513 Telefon İncelemesi

FLY Quantum IQ4513 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' Full HD IPS
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 2.0 GHz (8 çekirdek)
Dahili Hafıza: 32 GB
Ram: 2 GB
Kamera: 5 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Ağırlık: 120 gr
Kalınlık: 7.8 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen FLY IQ4513 Quantum akıllı cep telefonu için ödeyeceğiniz parayı fazlası ile hak edecek performansa ve özelliklere sahip bir cep telefonu diyebiliriz.

Cihazın 2 GHz'lik 8 çekirdekli işlemcisi, 32 GB'lık dahili hafızası, 2 GB'lık Ram kapasitesi, Çift ton flaş destekli Full HD video kaydı yapabilen ve Sony imzalı lens kullanılmış olan 13 megapiksellik arka kamerası dikkati çeken özellikleri arasında.

Ayrıca cihazın ön tarafındaki 5 megapiksellik kamerası da yine Led flaş destekli. Bu özellikle Selfie meraklılarının hoşuna gidecek diyebiliriz. Çünkü yukarıdaki inceleme videosunda da izleyebileceğiniz gibi yapılan deneme çekimlerinde oldukça kaliteli sonuçlar ortaya çıkıyor.

Cihazın kasasını açamıyorsunuz ve SD kart olsun Sim kart olsun bunları yanlardan takıyorsunuz. Ayrıca cihazda çift mikrofon mevcut ve stereo ses kaydı da yapabiliyor.

FLY IQ 4404 Spark Telefon İncelemesi

Teknik Özellikler

İşlemci Tipi: Çift Çekirdekli
İşletim Sistemi: Android 4.2
İşlemci Hızı: 1.2 GHz
Dahili Hafıza: 4 GB
Ekran Boyutu: 4.5"
Kamera Çözünürlüğü: 5.0 MP
Wi-Fi: Var
3G: Var
Bluetooth: Var
GPS: Var
NFC: Yok
Görüntülü Konuşma: Var
Boyut: 131.2 x 66.8 x 9.9 mm
Ağırlık: 132.5 gr
A-GPS: Var
Ekran Çözünürlüğü: 480 x 864
Dokunmatik Ekran: Var
Hafıza Kartı: Micro SD
Bellek: 512 MB
MP3 Çalma: Var
Radyo: Yok
MMS: Var
Hat Sayısı: Çift Hatlı
Pil: Li-Ion
Pil Gücü: 1750 mAh

FLY IQ459 Intruder Telefon İncelemesi

Teknik Özellikler

İşletim Sistemi: Android 4.2
İşlemci Hızı: 1.3 GHz
Ekran Boyutu: 5.0"
Kamera Çözünürlüğü: 13 MP
Wi-Fi: Var
3G: Var
Bluetooth: Var
GPS: Var
GPRS: Var
Görüntülü Konuşma: Var