Forever / yabanci dizi

yaşam sevinci

Üye
Üye
FOREVER
forever-f39ffba7e-b.jpg

Bilgiler
Yönetmen:John T. Kretchmer, Jace Alexander, Brad Anderson
Senaryo:Matthew Miller, Zev Borow, Janet Lin
Ülke:ABD
Sezon:1.Sezon
Gelecek Bölüm: (1sezon 15.bölüm)The king of columbus circle
11 Şubat 2015
Tür: Dram, Bilim-Kurgu
Rating:8.3
Süre:43 dakika
Müzik:Josh Kramon, John Debney
Çekim Yeri:Hanover Square, Manhattan, New York City, New York, USA
puan 8.4/10 (150kullanicidan)
Yayinlanma Tarih23 Eylül 2014 (Türkiyede)

KONUForever; Adından da kısmen anlaşılabildiği gibi konu sonsuzluk. Daha doğru tabirle ve konunun aslı olarak; ölümsüzlük. Başrolünde Ioan Gruffudd " in Henry adıyla adli tıp doktoru olarak rol aldığı dizinin, "bildiğimiz" ölümsüz kahramanı da ta kendisi. Henrynin ölümle bu kadar iç içeyken önce mezar kazıcılığı yapıp ardından yine ölümle ilgili bir mesleğe yönelmesini elbette ki hiç yadırgamıyoruz. 200 yıldır çeşitli şekillerde ölüp her seferinde dirilen ve kendini suyun içinde bulan Henry bütün bunların nedenini kendi de bilmiyor. İlerleyen bölümlerde nedenini öğreneceğimizi düşündüğümüz bu sırrı Henrynin tek arkadaşı Abe (Judd Hirsch) biliyor. Hikaye kahramanın ağzından anlatılıyor ve diziye yine Henrynin kendini tanıttığı bir konuşmayla giriliyor.
Hayatın sürprizlerine alışmış ve şaşırmanın ne demek olduğunu neredeyse unutmuş olan Henrynin kendi ağzından hikayesi:
"Adım Henry Morgan. Hikayem oldukça uzun. Kulağa biraz mantıksız gelebilir. Hatta muhtemelen bana inanmayacaksınız. Ama yine de size anlatacağım çünkü her şeyden önce çok, gerçekten çok zamanım var. Çok dolu bir hayat yaşadım, deli gibi aşık oldum. Kalbim kırıldı. Savaşlara katıldım, görmem gerekenden çok daha fazla ölüm gördüm. Uzun hayatım boyunca birçok son yaşadım ama yalnızca bir başlangıcım oldu"

BAŞLANMAYA DEGER DIZI MI ?
eger dedektif film dizileri seviyorsaniz fringe gibi dizileri seviyorsanız ki fringe benim hayran oldugum dizi idi
dizinin başrol oyuncusu Henry Morgan, Sherlock gibi her şeyi hemencik anliyor
Tabii 200 yaşında olmasının etkisi vardır ama dizinin Sherlock'tan etkilendiği kesin. Umarım daha fazla Sherlock'a kaymaz. Dizide Biraz House MD, biraz Sherlock, biraz Monk hatta belki ucundan azcık Dexter. Ama iyi bir harman olmuş; hiçbiri abartılmadan ama hepsinin tadını yaşatan bir harman bana göre.kurgu olay akışı bu dizi gercekten sürükleyici:eek:

Tekerlekli Sandalye