French Open Disabled 2012 Paris'te Yapıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
26-27 Ekim tarihleri arasında oldukça elverişsiz hava koşulları altında ,fakat çok başarılı bir organizasyonla 14 ulkeden gelen 107 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.28 Ekim günü yapılması planlanan son turnuva günü ,elverişsiz hava koşullarının engelli golfçüler için sorun çıkaracağı düşüncesi ile iptal edildi.

Turnuvanın yapıldığı saha oldukça zor, uzunluğu 5742 metre par'ı 71 olan oldukça bakımlı bir saha olarak dikkat çekti. Turnuva dört kategori üzerinden oynandı.

A Kategorisi: Hcp's (0-9,4) Stroke Play

B Kategorisi: Hcp's (9,5-18,4)Stroke Play

C Kategorisi: Hcp's (18,5-27,4) Stablefort

D Kategorisi: Hcp's (27,5-35,5) Stable fort

Engelli Şekilleri şöyleydi : Amputeler,Ortopedik engelliler,Denge Engelliler.

Görme engelliler bu turnuvada oynamadılar.

Bu turnuvada ülkemizi; Giray Güngör, Mehmet Kazan ve Ahmet Özyazıcı temsil ettiler.

Her üç golfçümüz bu turnuva için büyük bir özveri ile çalıştılar ve kendi kategorilerinde çok başarılı oldular.

Giray Güngör C kategorisinde 40 stablefort puanı yaparak 24 katılımcı arasından 1.oldu.

Mehmet Kazan D kategorisinde 37 stablefort puanı yaparak 9 Katılımcı arasından 3. oldu.

Ahmet Özyazıcı D kategorisinde yine 37 stablefort puanı yaparak back 9 daki skoru ile yine aynı skoru yaparak 9 katılımcı arasından 4. oldu.

Golf Engelli Milli Takımımızla Fransa'ya giden Yönetim Kurulu üyesi İsmet Aktekin turnuvayı değerlendirdi. ''Gerek her koşulda bu turnuvada başarılı olmak için çalışıp madalya alan golfçülerimizi, gerekse onları büyük bir sabır ve özveri ile çalıştıran antrenörleri Gencer Özcan'ı,bu başarılarından dolayı candan kutluyorum'' dedi.

Aktekin, Fransız Charles Quelin'in gayretininde dikkat çekici olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: Bu turnuva A kategorinde yarışan +2,3 Hcp'lı Fransız Charles Quelin'in (sağ eli kısa,vuruşunu sol eli ile yapıyor ,sağ elini yalnız destek olsun diye kullanıyor) gerek range'deki çalışması, gerekse oyununu azim, istek ve sevgi ile çalışan insanların bir defa daha neler yapabileceğini ilgi ile izledim. Kendi kategorisi Ryder Cup'ın oynanacağı Albatros Sahasında oynadı ve Quelin par'ı 72 olan bu sahayı 74 oynayarak Gros şampiyonu oldu ve en yakın takipçisinin 6 stroke önünde bitirdi.

Tekerlekli Sandalye