GATA ya heyete çıkacağım, Raporlarıma bakarmısınız lütfen?

Cavit07

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,

İnternette bu konu hakkında ne kadar konu varsa araştırdım ben, kulaklarımda işitme kaybı var ve GATA ya sevk edildim askerlik için. Gerekli muayene ve testlerim yapıldı ve salı günü heyete çıkacağım.

Sizden ricam benim raporlarımı okuyarak çürük raporu alıp alamayacağım konusunda deneyimlerinizi paylaşmanız...

GATA ya gidip doktora şikayetimi söyledim ve beni yan odaya testlere gönderdi, ilk etapta normal işitme kaybı testleri yapıldı ve sonuç şöyle çıktı;

Sağ ve Sol Kulağım %72DB ve %73DB civarı birşey çıktı Kemik ise %65 civarlarında her iki kulağımda

Doktora döndüm tekrar ve beni tekrar test yerine yönlendirdi bi kağıda nıt düşerek.

Kağıtta normal testin bi daha yaptırılmasını istedi ve ayrıca OAE testi istedi. Emisyona gireceksin dedi.

Normal test sonuçlarım yine %72 ve %75 civarlarında çıktı. Diğer istediği testlerin sonuçlarını hatırlamıyorum ama kağıtta şöyle birşey yazıyordu.

'Bilateral TEOAE - DP - OAE cevap gözlenmedi' diye not düştü ve ben tekrar doktoruma gördündüm. Ve beni Sağlık Kurulu na gönderip heyet için randevu almamı istedi. Dosyalarımı teslim ettim ve heyet için randevumu aldım.

Şimdi benim merak ettiğim ve sizlerden cevap beklediğim sorularım şöyle...

Beni neden TEOAE - DP - OAE testlerine tuttular? Bu testler ne işe yarıyor. Neden uyutarak BERA testine almadılar? Acaba bana inandılarda gerek mi duymadılar?

BU raporlarımın sonucu sizce ne olur? Lütfen bana cevaplarsanız çok sevirim...

Hepinize şimdiden tşk ederim.

Son olarak heyete iletmek üzere doktorum şöyle kırmızı bi not yazdı ve dosyama koydu.

QBq4NG.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Cavit bey bu testleri değerlendirmek uzman dr olmadıktan sonra çok çok zor. Ancak fikri olan arkadaşlar varsa konu altında tahminide olsa fikirlerini yazarsa iyi olur.

Cavit07

Üye
Üye
Cavit bey bu testleri değerlendirmek uzman dr olmadıktan sonra çok çok zor. Ancak fikri olan arkadaşlar varsa konu altında tahminide olsa fikirlerini yazarsa iyi olur.

Arkadaşlar ben dün askerliğe elverişli değildir şeklinde raporumu aldım, yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim.

Aynı konudan müzdarip arkadaşlara işitme oranlarımı paylaşayım, umarım faydası olur sizede...

isitmerapor1.jpg

rapor2.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Güncel bilgiler için teşekkürler...

Tekerlekli Sandalye