GATA'da Çürük Raporu Ve Tazminat Davası

willeam40

Üye
Üye
S.a Halil Abi...
Babamin Yurt dşında aldıgı Çürük raporu var.
Almanya'dan da malülen emekli.
2004 de askere cagırıldı almanyadan aldıgı rapor kabul edilmedi.
Acemi birlligi Tokat'da yaptı.Usta birligini Şırnak silopi'de yapmaya gitti.
13 ay askerlik yaptırdılar sonra kendileri rapor verip gönderdiler.
Şuan Babami Gata'ya Tekrar cagırdılar.15 gündür hastanede yatıyor heyete cıkıp rapor verilirse
bizim tazminat hakkımız veya maaş hakkımız var mı ?
18 gün Gatada kaldı dişden ve psikiyatri bölümünden çürük raporu aldı.
Sonucta babam askere gitmeden önce raporu oldugunu söyledi ve 13 ay askerlik yaptıktan sonra kendileride rapor verip yolladilar.
Bizi bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

İyi Forumlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yurt dışında malulen emekli olması tek başına askerden çürük raporu almaya yeterli olmasada en azından babanda ciddi bir sağlık sorunu olduğunun göstergesidir. Muayene sırasında bunun mutlaka dikkate alınması gerekirdi. Elin almanı adamı yok yere "malulen emekli" etmemiştir herhalde illa bir şey varki malulen emekli edildi. Buna rağmen dikkate alınmayıp askere alındı sonrada yapılan hatanın farkına varılıp "pardon yanlışlık yaptık" demekle olmaz herhalde. Ben olsam dava ederdim. Kazanma şansınız ne olur onu bilemem ama ben olsam mutlaka dava ederdim.

kadersiz

Üye
Üye
durmayın kardesım yurt dısındakı raporda gecerlıdır kagıt ustundekı verıyemı bakıcaklar sonucta babanızın engellı oldugunu goseterır ornegın ben 14 yıllık engellıyım dunyanın neresıne gıdersem gıedyım aynıyım yanı dımı babanızda buraya gelerek o belgelerı bakılarak askerlık subesınde muane olup degerlendırebılırdı ozaman benım aklıma su gelıyo 13 ay askerlık yaptıysa ben bunları askerıde oldum deyıp askerıye bal gıbı dava acar catır catır tazmınatınada alır senın kısılık haklarına kımse su ıstımal edemez

kadersiz

Üye
Üye
saglam bır askerı avukat bakın kardesım sıvıl avukat olmaz askerıden rutbelı olup avukatlık yapan cok avukatlar var

Tekerlekli Sandalye