GATA'da koyulan otistik teşhisini kabul etmeyip rapor oranımı düşürdüler!

ALI NAKI

Üye
Üye
GATAdan aldığım otistik ve askeriyeden muaftır raporum vardı ama o ana kadar kımse bana otistiksin demedi hiperaktir raporu vermişlerdi ritalin kullanmıştım.hiperaktivite ve tiklerim vardı sadece. otizm yuzde 40 ozurken hiperkatiflik yuzde 20 idi.

numune hastanesine ozur raporu için başvurdum ve görüşmeye girdim onlar ise sen otistik olamazsın diye daha ilk selamımda söylediler. seninki daha çok hiperaktifliğe uyuyor dediler.benimde zaten hiperaktif raporum vardı.onu getir onu yazalım dediler.fakat hiperaktiflik ya yuzde 20 yada yuzde 0 raporu alabılıyor onun için götürmedim ve iş orada kaldı...artık olmaz mı yani ? gideceğim başka hastanede otistik raporunu kaale almayıp sen raporda olsa otistik değilsin derler mi ? (NUMUNE daha ilk görüşte sen otistik olamazsın dediler ) bana numune sonuç yazmadı çünkü ertesi gün gitmedim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Size o rapor daha doğrusu "otistik teşhisi" askerden muaf tutulmanız için verildi dimi?

ALI NAKI

Üye
Üye
evet . ama kendileri öyle verdiler şike yapmadım yani...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok hayır, tabikide 'şike' yaptın demiyorum. :)
Bunu sormamdaki amaç askerlikten çürüktür raporu sivil hayatta bir işe yaramaz. Normal devlet hastaneleri yada özel hastanelerde o raporu kabul etmez. Siz gata'nın size koyduğun doğru olduğuna inanıyorsanız rapora itiraz edebilirsiniz.

ALI NAKI

Üye
Üye
etsem kabul olmaz çünkü ilk görüşte sen otistik değilsin diyorlar. peki gatanın verdiği rapor normal şekilde öğretmenliği kazansam bir zarar verir mi

ALI NAKI

Üye
Üye
askerden kağıt istiyorlar ya... sen otistiksin ogretmenlık yapamazsın derler mi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu güzel kardeşim senin otostik olup olmadığın bile belli değil. Gider bir hastaneden doğru düzgün sağlık raporu alırsın o raporda çalışrılacağın ve çalıştırılamayacağın iş alanları yazar. Öğretmenlik yapmaman için bir neden göremiyorum ben.

ALI NAKI

Üye
Üye
sağolun.aslında bende bılıyorum ki otistik değilim sonuçta hiperaktivite ilacı olarak kullandığım ritalin bana ıyı geliyordu demek hiperaktivite tanısı ( ankara gazi ve hacettepe ve ankara ssk bu tanıyı vermişti) daha doğru. otizm ve hiperaktivite de aslında ters hastalıkmış.

Tekerlekli Sandalye