Geçmişe dönük vergi indirimi alınır mı?

delisin_35

Üye
Üye
halil bey bende size bir soru sormak istiyorum. bende ocak ayında vergi dairesine başvurdum. hastaneye sevkettiler yüzde 53 oranında rapor aldım. bu rapor bir buçuk ay sonra geri geldi. hastanede bazı bilgileri eksik girilmiş. tekrar hastaneyi gittim aynı raporu gerekli olan bilgileri ekleyerek 16 mart tarihinde rapor tekrar maliye bakanlığına gitti ve 2 ay sonra aynen onaylanıp geldi. tabi vergi dairesinden iş yerine yazı ulaşana kadar yine bir o kadar vakit geçti. yazı iş yerime temmuz ayında ulaştı. iş yerinden gelen yazının bir kopyasını aldım ve gelen yazıda ikinci rapor tarihi olan 16 mart tarihinden itibaran 3. derece vergi indiriminden yararlanması uygundur denilmiş. şimdi merak ettiğim. mart ile ağustos arasında 5 aylık bir zaman farkı var. bu aradaki aylarında toplamı maaşıma yatıyor mu. ağustos ayı bodromda 25 liralık bir artış vardı. ama geçen ayki ikinci dönem maaş zammıda eklenince hesaplaması biraz sorun oldu anlayacağınız. sizce bu aradaki 5 aylık fark maaşa yansır mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geriye dönük vergi indirimi alabilirsiniz. Ancak içerde 5 aylık bi alacağınız var. Buda fazla bir miktar tutmaz. Size o kadar işlem yaptırırlarki aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz. Bence siz o 5 ayı unutun gitsin.

delisin_35

Üye
Üye
peki bu işe kim bakar iş yerindeki muhasebe elamanı mı yoksa vergi dairesi mi?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
vergi dairesi bakıyor sanırım. yada iş yerindeki muhasebe elemanı hesaplayıp durumu vergi dairesine bildirecek. bi sorunuz.

delisin_35

Üye
Üye
hımm. tamam. teşekkürler

Tekerlekli Sandalye