Gelibolu İşitme Engelli Folklorcular Türkiye İkincisi Oldu

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Gelibolu İşitme Engelli Özel Eğitim Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nca Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen işitme engelliler halk oyunları yarışmasında 87,86 puan alarak Türkiye ikincisi oldu.

Vatandaşlar, öğrencileri Gelibolu'ya gelişlerinde alkışlarla karşıladı. Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu'nda yapılan final yarışmasına Aydın, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kütahya, Ordu, Tokat ve Van'daki işitme engelliler ilköğretim okulları ve meslek liselerinin halk oyunları ekiplerinin katıldığını belirten okul idarecileri, "Müziği duymayan ekip üyelerimiz kendilerine önceden öğretilen sayı sistemi ve ritim işaretleriyle oynayarak 87,86 puanla Türkiye ikincisi oldu. Başarılarından dolayı kendilerini kutluyoruz" dedi.

Öte yandan yaklaşık 4 saat süren yarışma sonucunda 'ilköğretim okulları' kategorisinde Van Abdurahman Gazi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu birincilik kupasını alırken, İzmir Bornova Tülay Aktaş İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ikincilik, Kahramanmaraş Gaziler İşitme Engelliler İlköğretim Okulu da üçüncülük kupasını aldı. "Özel Eğitim Meslek Liseleri" kategorisinde ise İstanbul Ataşehir Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi birincilik, Çanakkale Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi ikincilik, Denizli Özel Eğitim Meslek Lisesi ise üçüncülük kupasını almaya hak kazanmıştı

haberoku

Tekerlekli Sandalye