Gelir düzeyiniz yeterli diyerek evde bakım maaşımızı bağlamadılar ne yapmalıyız?

camdu

Üye
Üye
merhabalar herkes gibi benimde bir sorum olucak size:
2004 den beri annemle bakıyorum ailede 5 kişi yaşıyoruz. ablam eşinden ayrı yiğenimle beraber bizimle birlikte yaşıyor ve çalışmıyor.babam emekli aynı zamanda işveren konumunda ev kendimizin.kaymakamlıktan istenen bütün belgeleri temin edip verdim emekli maaşı olarak ve aylık geliri toplam 1700tl fakat 4 aydır bunun 400 tlsi babamın maşından kesiliyor kalan 1300 5 e bölündüğünde 260tl oluyor bütün bunların bilgisi onaylı bir şekilde sigortadan ellerinde bulunmakta gelen yetkililerin eve geldiler eve baktılar çeşitli soru sordular anneme verilen heyet ropurundada %97 oranında olduğu belirtiliyor ama red edilmiş ve maddi yeterlilikte bulunmuşuz. şimdi ben bunun için ne yapmalıyım bilgilendiriseniz sevinirim.ayrıcada teşşekür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Toplam gelir 1700 olsa yine 5 kişi yine 340 lira olur ve maaşın bağlanması gerekiyor siz evdeki kişilerin sayısını gösteren bir nüfüstan yada muhtardan evrak alın evde yaşayanların bütün gelirlerini gösteren bi dilekçe hazırlayın ve hesaplamayı yapın "evde ek1'te görüldüğü üzere 5 kişi yaşamakta ve ek'2 de gösterildiği miktarda maaş geliri olmaktadır buna bağlı olarak gelirimiz evde kişi başına düşen 423 liralık geliri aşmamakta olup maaşı almamızın gerektğini bilgilerinize arz ederim" bu şekilde bir dilekçe hazırlayın dilekçeye ek 1 olarak nüfustan yada muhtardan evrak ek 2 ye ise gelirleri gösteren bi belge hazırlayıp dilekçeyi benim gösterdigim gibi örnekten yola çıkarak gerekli şeyleri yazıp itiraz edin maaşınız bğlanacaktır neticeyi burdan bana yazın lütfen.

camdu

Üye
Üye
çok teşekkür ederim tabiki bilgilendiririm.

husambulut

Üye
Üye
Yalçın bey benimde benzer bir sorum olacak yardımcı olursanız beni mutlu edersiniz.
Biz evde 3 kişiyiz ve 423 tl den 1269 tl yapıyor.Ben bazı aylar mesaiye kalıyorum ve bazen maaşım 1300 tl oluyor yılda 2 veya 3 kez.
Bu durum bir sorun oluşturur mu. TEŞEKKÜRLER.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
O arada sırada alınan mesailer veye degişik aylarda alınan ikramiyeler falan toplanıp senelik olarak hesaplanıyor yani örneğin şöyle;
Aylık maaş 1100 lira ama haricinde degişik aylarda yada degişik günlerde bu maaşa ek olarak mesai yada ikramiye verildi toplam 500 lira bu 500 lira aylık ortalama alınıp yani 500/12= 42 lira olarak aylık alınan 1100 liraya ekleniyor ve hesaplama bu şekilde yapılıyor. Sizde böyle hesaplayın lütfen ona göre zaten çıkar oranlar.

camdu

Üye
Üye
merhaba

cuma günü sosyal hizmetler il müdürlüğüne gittim.vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda evraklarıda götürdüm.itiraz dilekçe örneğini onlar verdiler doldurup teslim ettim.eve tekrar gelip daha geniş çaplı araştırma yapılcanı söylediler.ve işletmeci olduğu için babam tek çalışan ve emekli olduğundan dolayı gelirin inandırıcı olmadığını ve yine reddedilebileceğini söylediler şimdi sosyal hizmetlerden gelmelerini beklicem yine umarım cumadan önce yada sonra gelirler çünkü cuma günü annemin doktor kontrolu var. evde bulamazlarsa sorun olurmu acaba?

Tekerlekli Sandalye