Gelir kriteri ile ilgili

sunayca

Üye
Üye
Arkadaşlar hala kesin bir bilgi olmamakla birlikre emeklilere, verilen bayram ikramiyesi ile gelir kriterini aşıp mağdur olma durumunda olan bir çok aile var. Bu magduriyetle ilgili parti liderlerine, ilgili bakanlığa olabilecek mağduriyet ile ilgili durumumuzu duyurma adına bireysel olarak belki birşeyler yapıyoruz. Sayın Erdoğan bugün beyaz TV de seçim özel programına katılacakmis. Ben beyaz TV nin beyaz haber WhatsApp nosuna durumumuzla ilgili yazdım. Ne kadar çok yazılırsa bu akşam programa katılan sunucu Ferda hanımın sayın Erdoğan a durumumuzu anlatan soru sorma ihtimali olur. Yazmak en fazla birkaç dakikamizi alır. Ne kadar çok yazı olursa sesimizi o kadar çok duyuş ümidi olur düşüncesindeyim.

Thunder

Üye
Üye
Evde Bakım Maaşı ile ilgili yeni çocuk doğumu

Öncelikle Herkese merhabalar.

% 80 Ağır hemofili hastasıyım Bakıcı aylığı almaktayız.
Özel bir sektörde asgari ücret ile çalışmaktayım.
Yeni doğan bebeğimizi sosyal yardımlaşma kurumuna bildirdik.
Maaşımızda kesilme yada denetleme gibi bir sorunla karşılaşırmıyız.

Ev kira Evdeki kişi sayısı 5
Eve giren ücret tam ay gidersem 1780 tl
Ama rahatsızlıgımdan dolayı ayda 4-5 gün gidemıyorum en fazla 1500 1450 tl gibi bir rakam geçiyor
sonuç sizce ne olur.
Yorum larınız için teşekkür ederim...

tokgönül

Üye
Üye
Öncelikle Herkese merhabalar.

% 80 Ağır hemofili hastasıyım Bakıcı aylığı almaktayız.
Özel bir sektörde asgari ücret ile çalışmaktayım.
Yeni doğan bebeğimizi sosyal yardımlaşma kurumuna bildirdik.
Maaşımızda kesilme yada denetleme gibi bir sorunla karşılaşırmıyız.

Ev kira Evdeki kişi sayısı 5
Eve giren ücret tam ay gidersem 1780 tl
Ama rahatsızlıgımdan dolayı ayda 4-5 gün gidemıyorum en fazla 1500 1450 tl gibi bir rakam geçiyor
sonuç sizce ne olur.
Yorum larınız için teşekkür ederim...

Nasıl yani 5 kişi 1500 tl ile mi geçiniyorsunuz?

0742hasan

Üye
Üye
Ben hiç bağlanmadım maaşa ben engeliyim manavgatta oturuyorum

tokgönül

Üye
Üye
Sizin maaş niye kesilsinki bu kadar düşük maaş alırken

Hataylı_72

Üye
Üye
[MENTION=21582]Thunder[/MENTION]

Bahsettiğiniz en yüksek maaşı bile alsanız yani 1780 TL aldığınızı hesaplarsak 5 'e bölündüğünde 356 TL kişi başı gelir düşüyor.

Sınır ise 967 TL.. Siz sınırın çok altındasınız rahat olun kesilmesi için bir sebep yok. Ayrıca bakım aylığı olan 1080 TL hesaba dahil edilmez.

ahmet34

Üye
Üye
Arkadaşlar hala kesin bir bilgi olmamakla birlikre emeklilere, verilen bayram ikramiyesi ile gelir kriterini aşıp mağdur olma durumunda olan bir çok aile var. Bu magduriyetle ilgili parti liderlerine, ilgili bakanlığa olabilecek mağduriyet ile ilgili durumumuzu duyurma adına bireysel olarak belki birşeyler yapıyoruz. Sayın Erdoğan bugün beyaz TV de seçim özel programına katılacakmis. Ben beyaz TV nin beyaz haber WhatsApp nosuna durumumuzla ilgili yazdım. Ne kadar çok yazılırsa bu akşam programa katılan sunucu Ferda hanımın sayın Erdoğan a durumumuzu anlatan soru sorma ihtimali olur. Yazmak en fazla birkaç dakikamizi alır. Ne kadar çok yazı olursa sesimizi o kadar çok duyuş ümidi olur düşüncesindeyim.

bayram ikramiyesi gecen ay verıldı.ve bız bu ay alacagımız para bır oncekı ayın parası dıye bılıyorum
yanı gecen ay emeklı ıkramıyesı dagıltı ve gelır testı yukseldı dıye kesılecekse bu ay odenmemesı gerekıyordu...
eğer gecen ay kesildiyse bilmem.bu konuyu temmuz aylıgına yazalım bakalım

yılma

Üye
Üye
Eğer maaşlar kesilse şimdiye kadar ceza gelirdi üzerinden 30 gün geçmiş 1 aylık maaşı faiziyle geri isterlerdi şimdiye kadar

ilkimgülce

Üye
Üye
Bu temmuz emekli maaşlarına yapılan Yüzde oran çoğu kişinin gelir kriterine takılacağını gösteriyor.

sunayca

Üye
Üye
Evet temmuz zammı oranı yüksek olduğu için limit aşımı bizde de oluyor. Temmuz ayı bakım parasını alıp, limit aşımı var diyerek maaşı durduracağız. Ocak ayında şartlar uygun olursa tekrar başvuracağım.

ilkimgülce

Üye
Üye
Evet temmuz zammı oranı yüksek olduğu için limit aşımı bizde de oluyor. Temmuz ayı bakım parasını alıp, limit aşımı var diyerek maaşı durduracağız. Ocak ayında şartlar uygun olursa tekrar başvuracağım.

Başka elimizden birşey gelmiyor.

ilkimgülce

Üye
Üye
Sizce normal mi bu

Tekerlekli Sandalye