Gelir kriterimiz 10 lira geçtiğinden dolayı evde bakım parası alamyorum ne yapmalıyım

Mert D

Üye
Üye
Merhaba, iyi forumlar, benim bir sorum olacaktı. %78 raporum olmasına karşı kişi başı gelir sınırını 10 tl geçtiğim için bu haktan yararlanamıyorum. Eşim bana bakarken beni taşırken bel fıtığı oldu, şahsi önemli hastalıklarım var ve üniversite 1. sınıfa giden oğlumu okutmaya çalışıyorum. Ben sırf asgari ücretin 2/3'ünü 10 tl gibi bir parayla geçtiğim için bu haktan yararlanamıyorum, bu konuda yapabilecek birşey var mı öğrenmek istiyorum.
Bir de bu sene için yeni bir sistem getirileceği söyleniyordu artık böyle bir sınırlamanın olmayacağı herkesin ihtiyacı oldugu kadar yararlanabileceği, bunun hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz, teşekkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef şuan kişi başına düşen gelir 467 lira bu miktarı 1 lira bile geçseniz kurum onay vermez bu konuda yapılacak başka birşey yok, ayrıca gelir kriterini kaldıracaklarını söylediler ama her zaman ki gibi sözlerde kaldı olası bi duyuru olursa yayınlarız.

Tekerlekli Sandalye