Gelir testi evde bakım maaşına engel olur mu?

emmolu

Üye
Üye
Gelir testi evde bakım maaşına engel olur mu?
2022 alırken gelir düzeyinde iyileşme olduğu gerekçesiyle kesildi. Bende evde bakım için başvurmaya karar verdim bu amaçla rapor çıkarttım ama raporun arkasında:
V-Raporun kullanma amacı sosyal yardım ve engelli kimlik kartı
Diğer(açıklayınız)2022sayılı kanundan yararlanmak için vergi indiriminden yararlanmak için ötv indiriminden yararlanmak için. Yazıyormuş yeni fark ettim bu durum ve 2022 kesildikten sonra aylık 152 TL’lik sigorta prim ödemesi çıkarıldı. Bunlar evde bakım maaşı almama engel olur mu ne yapmalıyım? Çünkü raporu alma sebebim evde bakım maaşı idi ve başvuruda söylemiştik o yüzden rapora sürekli ve ağır engel ibaresi var mı yok mu kısmında başka yerlerine bakmamıştım.
Bakım maaşı almama engel olmaz ise alabilirsem Ötv indirimli araçta alabilir miyim maaşa engel olurmu?
Raporum sürekli ve ağır engelli.

emmolu

Üye
Üye
kişi başı gelir 784 lirayı aşmıyorsa bu şartlarda evde bakım alırsınız.

nakit para olarak giren gelir 784 ü aşmıo ama boş ev ve arsa var gelir getirmeyi bırak masraf vergisiyle bu durmda alabilrmiyim almak için gelirden kasıt sadece maddi parayaysa şart tutuo ama bahsettıgım durumlar var.Gelir testi yapılırken ev ve arsaları artık kac paradan hesap ettılerse 152 tl prım ödemsı cıkardılar kardeşimi yolladım neye göre deger biçmişler nasıl böyle cıkmıs dıe ordakı memurlarda anlamıo
neymış sistemde görunuomus.ya arkadaş bi üst kat 75 bin tl satışa çıktı 55e kadar düştü gerçi o parayıda etmes dier 2 kat bizim biri hadi aynı emsal desek ötekı bunların yarı fıyatıda etmes anlamadım kım neye göre fıyatlama yaptı yada sisteme giriş yaptı sordurdum yok tapu kaydındna yok bilmem ne adam gıbı cevap cıkamdı kısaca bılmıom dıemedım.
şimdi bu gelir testi belırlemesı nasıl yapılıo nerden nasıl öğrenebılrım ve yenıden test yaptırabilirmiyim.orda ev ve arsa fıyatları sahıbnın söledıgı fıyatdanmı gecerlı yoksa beledıyedne mı raıc bedelı alınıyo.başka bi soruda net maaş nerden öğrenılıyo(merhum babamdan dolayı anne ve kardesım alıyo maası)öğrenmem gerekıo çünkü heray aynı maas alınmıo bazen az bazen cok alınıo.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşında arsa gelire dahil edilmiyor. O bahsettiğin şey 2022 maaşı için geçerli. Bu arada araç alman bakım maaşını etkilemez. 2022 maaşı olsaydı onu bir ihtimal etkileyebilirdi.

Tekerlekli Sandalye