Gelir testi G1 çıkanlar 2022 maaşı alamaz mı?

bykelvin

Üye
Üye
Selam gelir testim g1 çıktı diyorlar evime gelen olmadı adamlar orada söyledi g1 çıkar diye halbuki ev ve araba babamın adına benim %60 engelli raporum var ve babam bana bakmayabilir 22 yasindayim engelli aylığı alamaz miyim daha önce g0 çıkmıştı gss den yararlaniyordum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eve gelmelerine gerek yok. Sistem üzerinden sorgulama yapıldığında ailenize ait tüm mal varlığı zaten önlerine dökülüyor. Ve evet söylediklerinizde haklısınız bizimde söyleye söyleye dilimizde tüy bitti ama engelli kişinin gelirine değil ailesinin gelirine bakılıyor malasef.

bykelvin

Üye
Üye
Tmm başka bi adrese taşıdığım zamanda mı yine aynı sonuç çıkacak Evet gelir var gider yok mu topluca ayda Bilmem ne kadar kardeşlerim kira ödüyor ayrı ayrı yerlerde hepsi de bekar

septik

Editör
Editör
Yalnız yaşayın veya birileriyle yaşayın sonuç olarak hanenizdeki tüm gelirler ve mal valıkları getirileri mal varlıklarının getirisi yok ise rayiç bedellerinin bir kısmı size gelir olarak sayılıyor ve henedeki kişi sayısına bölünüyor 2016 yılı sonuna kadar kişi başı geliri 392 tl yi aşanlara 2022 maaşı verilmiyor

Ayrıca yalnız yaşasanız bir geliriniz olmasa bile varsayılan zaruri giderleriniz dahi aylık muhtaçlık sınırı 392 tl yi aşması halinde yine 2022 engelli maaşından yararlanamıyorsunuz.

bykelvin

Üye
Üye
Ya diyorum mesela ayrı bi evde yalnız yaşasam yine aile nin geliri mi hesaplanacak benim ustume artık büyüdüm ailem bana bakmak zorunda da değil onun parası onun ben yetişkinim 22 yaş 23 olacak hocsm

bykelvin

Üye
Üye
Sence ev ne getirisi olacak kendisi oturuyor kiraya vermiyor ki arabayı kendisi kullanıyor yalancılık yapmıyor ki adam benimle de alakası ne babam Evet ama. Sigortam i bile karsilayamaz babam nesi var ki

bykelvin

Üye
Üye
Ayrı hanede yaşayan kişiler gelir testinde yine ailenin tamamı mi hesaba katılıyor bence sistem öyle değildi ali Tezel ayrı hanede yaşıyor sa ayrı değerlendirilir diyordu

bykelvin

Üye
Üye
Yalnız yaşayın veya birileriyle yaşayın sonuç olarak hanenizdeki tüm gelirler ve mal valıkları getirileri mal varlıklarının getirisi yok ise rayiç bedellerinin bir kısmı size gelir olarak sayılıyor ve henedeki kişi sayısına bölünüyor 2016 yılı sonuna kadar kişi başı geliri 392 tl yi aşanlara 2022 maaşı verilmiyor

Ayrıca yalnız yaşasanız bir geliriniz olmasa bile varsayılan zaruri giderleriniz dahi aylık muhtaçlık sınırı 392 tl yi aşması halinde yine 2022 engelli maaşından yararlanamıyorsunuz.

Zaruri gider derken? Evet kira Vs gidiyor bunlar gidince maalesef elde bişey kalmıyor kyk geri ödemesini yapan kardeşim var emeklilik kesntiis var Vs vs

septik

Editör
Editör
Zaruri gider,kısaca yaşamınızı devam ettirmek için harcanan mecburi paralar diyeyim.

2022 Yönetmeliği 2013 yılında değişti sonrasında üzerinde bir kaç küçük değişiklik yapıldıysada son haliyle, tüm gelirlerden sadece kira gideri hariç başka hiçbir gider düşülmüyor, sizinde yukarda bahsettiğiniz gibi eğer engelliyseniz sosyal yardımların gözünde bu ülkenin reşit bireyi sayılmıyorsunuz.

Engellilere karşı Ali Tezel dahil tüm aklı başındaki insanların asla kabul edemeyeceği bir uygulama yapılmakta.

bykelvin

Üye
Üye
O zaman kiraya 1500 derim bende madem devlet akıllılık yapıyor bende akıllılık yapayim

bykelvin

Üye
Üye
Zaruri gider,kısaca yaşamınızı devam ettirmek için harcanan mecburi paralar diyeyim.

2022 Yönetmeliği 2013 yılında değişti sonrasında üzerinde bir kaç küçük değişiklik yapıldıysada son haliyle, tüm gelirlerden sadece kira gideri hariç başka hiçbir gider düşülmüyor, sizinde yukarda bahsettiğiniz gibi eğer engelliyseniz sosyal yardımların gözünde bu ülkenin reşit bireyi sayılmıyorsunuz.

Engellilere karşı Ali Tezel dahil tüm aklı başındaki insanların asla kabul edemeyeceği bir uygulama yapılmakta.

Ikamet ettiğim şehir i değiştirsem başka bi yere gitsem o zaman ne olur?

septik

Editör
Editör
Siz şuan geliriniz muhtaçlık sınırı üzerinde olduğu için 2022 den yararlanamıyorsunuz, il değiştirmeniz durumunda yeni müracaat yaparsınız gelir incelerler şartlarınız uygun bulunursa 2022 aylığından yararlanırsınız.

bykelvin

Üye
Üye
Yani ben şunu merak ediyorum bi ssk uzmanı söyle demişti siz başka bi ilde ikamet ettiğiniz an sinirden bağımsız oluyor muş gibisiniz öyle gelir degerlendiriliyor muş bu doğru mu? Başka bi şehirde yaşasam ailemin geliri ile değerlendirilir miyim

septik

Editör
Editör
Sydv yönetmeliğinde bağlı bulunduğunuz sydv dışında bir yere taşınacaksanız bu durumu taşınmadan önce sydv na bildirmek zorunda olduğunuzu söylüyor. Aksi halde otomatik olarak sydv 2022 maaşınızı kesiyor, siz yeni taşındığınız bölgedeki sydv na yeni müracaat yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Ailenizden ayrı yaşadığınız taktirde yalnız veya kimlerle yaşarsanız yaşayın yapacağınız müracaata göre sydv incelemesini yapar şartlarınızın uygun olup olmadığına bakar.

bykelvin

Üye
Üye
Sydv yönetmeliğinde bağlı bulunduğunuz sydv dışında bir yere taşınacaksanız bu durumu taşınmadan önce sydv na bildirmek zorunda olduğunuzu söylüyor. Aksi halde otomatik olarak sydv 2022 maaşınızı kesiyor, siz yeni taşındığınız bölgedeki sydv na yeni müracaat yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Ailenizden ayrı yaşadığınız taktirde yalnız veya kimlerle yaşarsanız yaşayın yapacağınız müracaata göre sydv incelemesini yapar şartlarınızın uygun olup olmadığına bakar.

1.si 2022 aylığı almıyorum bildirsenizde bildirmeseniz de aynı kesiliyor Yeni yerde yeniden gelir testi yapmak zorundasınız artı kaldı mı yeni gelir testi mutlaka aileden bağımsız hareket etmiyor sa mutlaka bu konuda engelliler adına birini n bu sorunu halletmesi gerekir diye düşünüyorum burada haksızlık var engellilerin hepsi iş güç sahibi olamadı ne yazıkki her geçen gün yeni engelli birey ortaya çıkıyor yazık vallaha yazık

Tekerlekli Sandalye