Gelir yüksek denilerek evde bakım maaşımız kesildi itirazı nereye yapmalıyız?

delidolu47

Üye
Üye
sayın yöneticiler bakıcı maaşı kesilmesiyle ilgili dilekçemi yazayım yoksa 183 mü arıyayım dilekçe yazarsam nereye verecem ve ne yazacam 183 ü arasam olurmu lütfen bana yol gösterin not:bana kesildiğine dair yazıda gelmedi sadece telefonla aradım bana kestiklerini söylediler. niye kestiklerinide daha önce yazmıştım.biz ilçede oturuyoruz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dilekçeni yaz kesilmesinin dogru olmadığını kişi başına düşen geliri aşmadığınızı berlirt itirazını gösteren dilekçeyi kuruma elden ver

delidolu47

Üye
Üye
memet bey gelir yüzünden kesilmedi. bir önceki konuda yazmıştım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neden kesildigini yazarsan ögreniriz ayrıca aynı konu altında sormayıp yeni konu açtığınız için geçmişteki sorularınızdan bağımsız olmuş bilmemiz imkansız.

delidolu47

Üye
Üye
mehmet bey gelir yüzünden kesilmedi. neymiş efendim yürüyebiliyorve konuşabiliyormuş ama sadece bunlarla bitmiyorki mesela kişisel temizliğini yapamıyor,kendi başına banyo yapamıyor, afedersiniz altına kaçırıyor günde 3-4 defa çamaşır değişiyor,tırnaklarını kesemiyor ve hatırlamadığımız bir sürü şeyler lütfen yardım mehmet bey

gülümse_hayata

Üye
Üye
Diğer açmış olduğunuz konuda da size belirttiğim gibi bazen böyle işgüzarlıklar yapabiliyorlar şayet bahsettiğiniz gibi kendi ihtiyaçlarını gideremez durumda ise dilekçe yazarak itiraz ediniz. Zira evde bakım maaşı almanın belirli kriteri var kişi başı düşün miktar 467 tl geçmemeli ayrıca kişi kendi bir takım ihtiyaçlarını gideremez durumda olmalı bunlar banyo,tırnaklarının kesimi,giyinmek vb sağlık raporunda da ağır özürlü ibaresi varsa mutlaka bir dilekçe yazarak kuruma gidin ve itirazınızı bildirin.

delidolu47

Üye
Üye
teşekkürler cevap için.

Tekerlekli Sandalye