Gelirde artış olmamasına ragmen yaşlılık maaşımız kesildi ne yapmalıyız?

mahinur

Üye
Üye
yaşllılık aylığı

merhaba benim babam 85 yaşında akrabamız olan muhtar tarafından yaşllılık aylığı bağlatıldı 1 yıl kadar aldı bir husumet yüzünden malında hiç bir artış olmadığı halde aylığı kesildi ne yapmamız lazım

mahinur

Üye
Üye
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : YAŞLI Durumu : PASİF
Aylık Durdurulma Tarihi : 01.09.2010 Aylık Durdurulma Nedeni : MUHTACLIGIN_KALKMASI
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 20/7./30.0 Ödeme Durumu : KESİNLEŞTİ
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 906.42
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır.

mahinur

Üye
Üye
muhtar şikayet etmiş muhtaçlığı kalktı diye aylık bağlanmasını zaten muhtar sağlamıştı bir buçuk yıl kadar aldı gelirinde hiç bir artış olmadı nasıl muhtaçlığı kalktı anlamadım babam 85 yaşında birde epilepsi hastası çalışamıyor hiç bir sosyal güvencesi yok muhtarın keyfine göre olurmu bu işler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Muhtar eğer muhtaçlıgı kalkmıştır diye yazı yazmış ve bir kaç gerekçe göstermişse evet kesilir muhtarda neticede bi noktada resmiyet demektir, size bağlı olan malmüdürlüğüne giderek itiraz edebilirsiniz yada kuruma bir dilekçe yazarak raporu da ekleyip gönderiniz böylece hem yaşlılık maaşı 2022 maaşına çevrilip 3 aylık ortalama 1100 lira civarında olur hemde maaşı tekrar almaya devam edersiniz hem maaşı 2022 maaşına çevirecek hemde itiraz edecek 1 dilekçe yazarak raporu da ek yapınız gönderiniz.

mahinur

Üye
Üye
mehmet bey size bir şey daha soracağım çocuklarının maddi durumunu gerekçe gösteriyo muhtar aralarındaki husumetten evimize gelip annemi darp etmiş mahkemelik oldular mahkemeyi annem kazandı ben evliyim sadece eşim çalışıyo birde 600 km uzak bir şehirde oturuyorum faydam olamıyor kardeşlerimin maaşları var herkes kendi geçiminde ev almışlar kredi çekmişler babama faydaları olmuyor bu bir gerekçe olurmu aylık durdurmada

mahinur

Üye
Üye
Mehmet bey cevabınızı bekliyorum yardımcı olurmuzunuz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu durumu aynen bu şekilde hem malmüdürlüğüne anlatın onlar yardımcı olmazsa birde aynen böyle sgk ya iletin mutlaka yardımcı olacaklardır, bu konuda ortada bir husumet var yani aklıma gelen tek şey kurumlara durumu bütün çıplaklığıyla anlatmak olur ve evlarların gelirlerinin nafaka veremeyecek durumda olduğunu belirtmek olur.

Tekerlekli Sandalye