Gelirimiz askeri ücretin 3/2'den fazla durumda hangi maaşlardan yararlanabilirim

merhaba arkadaşlar..öncelikle baştan söyleyeyim bu konulara çok yabancıyım forumda araştırmaya çalıştım lakin herşey birbirine karıştı işin içinden çıkamadım..18 yasından büyük 90% engelli abim var aile gelirimiz kişi başına asgari ücretin 3/2'sinden fazla acaba herhangi bi maaş alma imkanımız var mı ? teşekkürler

Yani geliriniz askeri ücretin 3/2 den fazla ise bu durumda evde bakım maaşıda 2022 maaşıda alamazsınız

evde bakım maaşı ile bir üstteki arkadaşın bahsettiği bakım ücreti aynı şey mi oluyor acaba ? bu durumda herhangi bi maaş hakkından yararlanamıyoruz sanırım ? bide son olarak çıkıcak yasa hakkında 359 tl gibi bi miktardan bahsediliyor ve herhangi bi kısıtlama göremedim bu konu hakkında ne asgari ücretin 3/2'sinden nede başka birşeyden bahsediyorlar..bu yasa cıktıgında bu maaştan yararlanabilir miyiz peki ?

Evde bakım için 487 tl, 2022 maaşı için ise 233 tl yi geçmemesi gerekiyor. Ancak 2022 maaşı için olan miktar henüz yasalaşmadı.

Geri