Geliriniz yüksek denilerek 2022 özürlü maaşı başvurumuz red edildi

PembePanter

Üye
Üye
2022 maaşı almak için başvurumuzun sonucunda bize bir kağıt geldi gelir yüksek olduğundan maaş başvurunuz kabul edilmedi falan yazıyor gelir nasıl yüksek bizden daha iyi durumda olanlara veriliyor neden bizi reddedidiler, engelli olanlara verilmiyormu bu maaş ne alakası var gelir yha.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ne kadarlık geliriniz var, sizin yaşınız kaç, sizin yaşınız 18 den büyükse giderleriniz ne kadar (mutfak gideri kira faturalar vs..)

PembePanter

Üye
Üye
17 yaşındayım seneye 18e girecem gelirimiz çok fazla degil annem ev hanımı babam emekli 760 alıyor ben evdde işsiz başka bir gelirimiz yok birde dedemden kalma kirada ev var ama kirası çok düşük 240 lira

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef verilen karar doğru çünkü yönetmelik gereki 18 yaşından küçük olmadığınız için babanız size bakmakla yükümlü ve geliri evde yaşayan kişi sayısına giderler çıkarılmadan bölünür dolayısıyla görünen şu, babanızın aylık geliri 1000 lira ve evde sanırım 3 kişisiniz, durum böyle olunca evde kişi başına düşen geliriniz 333 lira eder, ancak yönetmelik der ki, "98 liralık muhtaçlık sınırının altında olması gerekir" der ve sizi haklı olarak reddederler.

eser37

Üye
Üye
ben 22 yaşında basvurdum benimde red edildi.. 18 yasını doldurup doldurmaman fark etmezmiş şimdi 2 yasındaki bebekler bile alabiliyor yas sınırı kaldırılmış. ama güya gelir yüksek olduğundan benim kağıtlarda senin gibi ankaradan geri geldi..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yaş olayı gelir gider hesaplamasında var, şöyle 18 yaş altında olanlar için ailesinin bütün geliri evdeki kişi sayısına bölünürken, 18 yaş üstünde olanlar için gelirlerden önce giderler çıkartılıp sonra evde yaşayan kişi sayısına bölüp hesaplıyorsunuz.

Tekerlekli Sandalye