Gemlik'te Kamu Görevlilerine İşaret Dili Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Gemlik'te Halk Eğitim Merkezi tarafından kamu görevlilerine yönelik işaret dili kursu düzenlendi.

Bursa Valiliği Özürlüler Koordinasyon Birimi ve İşitme Engelliler Derneğinin katkısıyla düzenlenen kursun açılışı, Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rüveyda Kılıçlar ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura ile kursiyerler tarafından yapıldı.

Gemlik ilçesinde bulunan okullarda ve kamu kurumlarında görevli personele yönelik düzenlenen kursa 72 kamu görevlisi katılıyor. Haftanın 4 günü gerçekleştirilecek ve 30 iş günü olarak planlanan kursta toplam 120 saat eğitim verilecek. İki grup halinde verilecek kursların ilki 7 Şubat-28 Mart, ikincisi ise 3 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Açılışta konuşan ve kursiyerlere başarılı bir eğitim süreci dileyen Kaymakam Çelik, "Gemlik Halk Eğitim Merkezimiz aracılığıyla açılan işaret dili kursumuzla kamu kurumlarında işi olan konuşma ve duyma engelli vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. İhtiyaç olan işaret dili eğitiminin yararlı olacağına inanıyorum" dedi.

Son Dakika

Tekerlekli Sandalye