Geriye dönük olarak malülen emekli olunabilinir mi?

merhaba, annemin ileri derecede şizofreni ve kanser hastalığı vardı, bende onun malülen emekli olabilmesi için başvurularda bulundum fakat her seferinde reddedildim hizmet süresi 10 yıl olması lazımmış, oysaki % 60 ın üstündeki malüllerde 3 yıl hizmet şartı yeterliydi annemden sağlık raporu bile istemeden direkt red ettiler. benim annem vücudunun %90 nına kanser yayıyılmış bir hastaydı ölmek üzere olan birine sen sağlıklısın malülen emekli olamazsın dediler yani. ve emekli sandığından son cevap geldiğinde annem vefat etti. banada annem 10 yıllık çalışan değil diye yetimaylığı bağlamadılar. annemin hastane kayıtları var ama sağlık heyet raporu yok. Ben emeklisandığının bizi ve beni mağdur ettiğini düşünüyorum. mahkeme açabilirmiyim?açsam ne kazanırım ? bildiğiniz iyi bir avukat istanbul'da varmı?

ilginize çok teşekkürler.

Malasef geriye dönük malulen emeklilik diye bir şey söz konusu değil. Malulen emekli olmak için 10 yıl hizmet süresi 1800 gün prim gerekli. Anneniz vefat ettiği içinde mahkeme yoluyla olsa bile bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum...

Geri