Glokom ( Göz tansiyonu) hastası olan kimler var?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Glokom teşhisi daha yeni konuldu o yüzden pek fazla bilgi sahibi değildim ve daha yeni yeni öğreniyorum :( İnsan başına gelene kadar cahil, kendi başına yada çevresindekilerin başına hastalık geldikten sonra hakkında uzman kesiliyor. Aranızda glokom hastası kimler var bilmiyorum yada bu konudaki tecrübelerini benimle bu sayfalarda paylaşırlar mı onu da bilmiyorum. Ben sadece bir çağrıda bulunmak istiyorum...

Aranızda Glokom hastası olan var mı???

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam [MENTION=16960]öykü_3520[/MENTION] ,

Hoşgeldin aramıza demek istiyorum ve seni tebrik ediyorum hastalığını samimiyetinle bizlerle paylaştığın için :) Ben aslında aradan geçen bir yıl boyunca Glokomla nasıl başa çıkacağımı öğrendim. Hatta bu konuda en az göz doktorlarının sahip olduğu kadar bilgi sahibiyim diyebilirim ama kronik olduğunu kabullenmem epey zamanımı aldı. Evet glokomdan kurtuluş yok. En azından verilen göz damlasını her gün düzenli ve bir ömür boyu sürekli kullanarak kontrol altına alabildiğim bir göz tansiyonum olduğu ve bu gerçekle yaşamak zorunda kaldığımı kabul ediyorum artık :(

Göz tansiyonunun normal sınırlarda sabit kaldığı sürece sorun yok ve bence glokom aslında başa çıkılabilir türden bir kronik rahatsızlık o yüzden artık kafama takmamaya çalışıyorum.

Sağlıcakla kal arkadaşım..

Tekerlekli Sandalye