Gölbaşı'nda zihinsel engellilere aşı kampanyası

gülümse_hayata

Üye
Üye
Gölbaşı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan ve belediye personelinden başlayan grip aşı kampanyası okullarda yapılmaya devam ediyor.

Gölbaşı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan ve belediye personelinden başlayan grip aşı kampanyası okullarda yapılmaya devam ediyor.
Gölbaşı Belediyesi başlatmış olduğu grip aşı kampanyasını; zihinsel engelliler özel eğitim okullarındaki Engelli çocuklara ve yetişkinlere grip aşısı yaparak sürdürüyor. İlk olarak Gölbaşı eğitim uygulama okulu ve iş eğitim merkezindeki 10 zihinsel engelli çocuğa ve yetişkine 10 doz grip aşısı, Özel Makbule Ölçen Ölçen özel Eğitim Okulundaki 30 zihinsel engelli çocuğa ve yetişkine 30 doz grip açısı yapıldı.

Zihinsel çocuklara ve yetişkinlere aşı yapılırken yerinde incelemelerde bulunan Gölbaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Bölük zihinsel engelli çocuklarla tek tek yakından ilgilendi ve onlarla keyif dolu anlar yaşadı. Başkan Yardımcısı Murat Bölük; Burada eğitim gören zihinsel engelli evlatlarımız kış aylarına girmeden önce gripten onları korumak için böyle bir kampanyayı başlattık. Çocuklarımız ve evlatlarımız inşallah yaptığımız grip aşısı sayesinde sağlık dolu bir yıl geçirirler' dedi.

KAYNAK

Tekerlekli Sandalye