Görevimi yapmadığım gerekçesiyla dava açılacak!

Hakan.60

Üye
Üye
Engelimden dolayı çalıştığım işten atıldığım yetmiyor gibi bide işyerinden benim atılmamı sağlayan kişi hakkımda suç duyurusunda bulunmuş.Ifadeye gittim.Savcı beyde olayı mahkemeye taşıyacam avukat ayarla kendine dedi.
Gülsemmi ağlasam mı bilemedim.
İşlediğim suç ise görevimi laiki ile yapmamam veya yapamamam.
Anlamadığım şeyler var
1-Engelimden dolayı işimi elimden gelen en güzel hali ile yapmama rağmen normal sağlıklı insanlar gibi benden iş yapmam nasıl beklenebilir?
2-Beni ilgilendirmiyen bir iş alanında sorumlulugum olmamasına rağmen nasıl olurda sorumluluğunu tam yerine getirmedin diye dava açılır.
(Benim görevim büroda gelen gidenle ilgilenmek temizlik ve çay işidir.ama yargıya taşınan ve sözde görevimi yerine getiremediğim iş ise evrak düzenleme ve evrakları kayıt )
Örnek vermek gerekirsek bir doktoru neden iyi öğretmenlik yapmıyorsun diye yargılamaya benziyor bu olay.
Kısacası çalışırken engel raporu aldım hem işimden ettiler hemde mahkemelik.
Bu nasıl bir iştir çözemedim.
Gayri hüküm sizin suç kimde...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok geçmiş olsun Hakan. Öfkeni ve isyanını anlıyorum. Sonuna kadar haklısın. Olayın mahkemeye taşınması seni korkutmasın sen davanda haklısın. Mahekeme senin lehinde karar verecektir. Ha diyeceksin ki lehimde karar verse ne olur ben işten atılmışım zaten. Ama ne yaparsın işte bu dünyada adalet sadece bir kelimeden ibaret. Tekrardan çok geçmiş olsun.

Hakan.60

Üye
Üye
Halil abi mahkemeye çıkmak veya ceza alıp almamak vallahi benim için önemli değil.Zoruma giden beni ilgilendirmeyen bir işi neden yapmadım diye yargılanmak.Zaten işten çıkarıldım.daha ne yapabilirlerki?
Biliyorsun ben şizofreni hastasıyım.bu rahatsızlıktan rapor verilmesi işyerini korkuttu ve beni bu şekilde bertaraf etmeye çalıştılar.Kısacası Allah ın verdiği rahatsızlık için beni birde mahkemeye verdiler.işin komiği beni dava eden kişiyi de müfettiş dava etmiş.benim davama ek olarak.onun suçuda zimmete para gecirmek evraklarda sahtecilik.
Yani adam yediği parayı ve değiştirdiği evrakları neden zamaninda sisteme işlemedin diye beni dava etmiş.savcıya da benden için onun görevi ama sizofren olduğu icin zamaninda yapmadı diyomus.
Amaaan bi sürü fırıldağın arasinda kalmışız

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anlıyorum Hakancım. Çok çan sıkan bir durum ama memelekette fırıldağın biri bin para. Sabretmekten başkada çare yok ne yazıkki.

Hakan.60

Üye
Üye
Her şer de bir hayır vardır.Allah cc. Dogrunun yanındadır.
Gerisi boş

mehmetyigit000

Üye
Üye
Öncelikle Selamün aleyküm çok geçmiş olsun hakan bey durumunuz açıkçası üzücü olsa da şunu unutmayın ki mahkeme kesinlikle sizden yana olacaktır ve bu doğrultuda iş yerine tazminat davası v.s açma yolunuz açılacaktır tazminat davası 5 yıla kadar açılabiliyor yani zamanınız varken sizde iş mahkemelerine başvurun sağlam bir iş mahkemesi avukatı tutun avukat ile anlaşıp tazminatın %10 - %30 arasında kazanırsa sizin olsun gibi teklifte bulunun bu arada kaç yıllık çalışandınız ve özel sektör mü kamu mu bunu bilmek isterim tekrardan geçmiş olsun unutmayın engelli olabiliriz ama bizim de insan haklarımız var dik durun.

Sent from my SM-A510F using Engelliler.gen.tr mobile app

Hakan.60

Üye
Üye
Aleykümselam Mehmet bey. 10 yıllık hizetim vardı.çalıştığım kurum ise tarım bakanlığına bağlı bir üretici birliğidir.Yönetim kurulu ile yönetiliyor.Yarı devlet yarı özel statüsünde.
İşten çıkarıldığımda mahkeme vb olayı yoktu.normal konuşuldu bana göre kadro olmadığı söylendi ve işten çıkarıldım.tazminatimi aldım.iş yerinden tüm haklarımı alarak ayrıldım.daha sonrasında işe iade davası açmayı düşündüğümü birkaç arkadaşa söylemiştim.sanırım kurumun kulağına gitti ki anında mahkemelik oldum.
Avukat arkadaş var.onun söylediğide bu davadan bişey çıkmaz haklı sensin dedi.ama bu dava yüzünden bir karine oluşacagindan işe iade davasını kazanamama şansı çok yüksek dedi.
Anladığımız kadarıyla amaç işe iadenin önünü kesmek.avukatim "zaten işini düzgün yapamadı dava ettik şimdi işe tekrar nasıl alalım"şeklinde bir savunma yapmak için bu davaya başvurduklarını düşünüyor.

Hakan.60

Üye
Üye
Dün elime mahkeme celbi geldi.savcılık benim olayı mahkemeye sevk etmiş.görevi ihmal ve görevi kötüye kullanmak tan yarginacagim.
Benim merak ettiğim eğer hüküm yersem bu suçtan;
suan ekpss ye hazırlanıyorum .bu suçtan dolayı memurluğa girişte engel teşkil edermi?
Yargılandığım madde tck 257/2 madde.tabi mahkemede başka maddeler dahil edilirmi bilemiyorum.
İsterlerse müebbet versinler sorun degil de,ağrıma giden beni alakadar etmeyen işi neden yapmadım diye yargılanmam.
Bide bana kendine avukat ayarla dediler.1senedir işsizim.ben ekmek alacak parayı buldum da avukat tutmam kaldı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakancım sen bu davayı kaybetmezsin. Avukat tıtan paran yoksa baro avukat atıyor diye biliyorum. Ama inan avukata bile gerek yok. Çık hakimin önüne başına gelenleri olduğu gibi anlat. Bu ülkede elbette işini doğru dürüst yapan hakimlerde vardır. Seni dinleyince karşı tarafa hak vereceklerini hiç sanmıyorum. Moralini bozma hiç bişey olmaz. davadan beraat edip aslanlar gibi çekilirsin kenara.

Hakan.60

Üye
Üye
İnşallah halil abi.
Ama iste bi ihtimal hüküm yersem diyorum.bu hüküm memurluğa girmeye engel olurmu?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hakancım sen bu davayı kaybetmezsin. Avukat tıtan paran yoksa baro avukat atıyor diye biliyorum. Ama inan avukata bile gerek yok. Çık hakimin önüne başına gelenleri olduğu gibi anlat. Bu ülkede elbette işini doğru dürüst yapan hakimlerde vardır. Seni dinleyince karşı tarafa hak vereceklerini hiç sanmıyorum. Moralini bozma hiç bişey olmaz. davadan beraat edip aslanlar gibi çekilirsin kenara.

:) Cümlelerinden bal damlıyor üstad,

Bu konuda hiç bir bilgim yok o yüzden sadece okuyorum.

Hak yerini bulsun dileğimle,

Tekerlekli Sandalye