Görme Engelli Aikidocular Gösteri Düzenledi

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
İzmir'de, geçen günlerde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Karabağlar Belediyesinde düzenlenen etkinlikte, görme engelliler Aikido gösterisi sergiledi. Görme engelli aikidocular yaptıkları şovla izleyenleri büyüledi.

Türkiye'nin ve dünyanın ilk ve tek görme engelli ve siyah kuşak sahibi aikidocusu Serkan Savancılar da gösterisi ile beğeni topladı. Görme engelli sporcularla eğitim yapan Aikido eğitmeni Murat Emil, "2 yıldır yaptığımız, görme engelliler için bir aikido çalışmasını sergiledik. Görme engellilerle çalışmak çok kolay değil. Antrenmanlar sırasında duvarlara ve kolonlara dikkat ediyoruz. Gören bir insana bir tekniği göstermemiz yetiyor. Görme engelli arkadaşlarla bu iş çok daha incelikli oluyor" dedi.

Dünyanın tek siyah kuşak sahibi ve görme engelli aikidocusu Serkan Savancılar, şöyle konuştu; "7 yıldır aikido yapıyorum. Bu sporda gidebildiğim kadar gitmeyi planlıyorum. Görme engelli olup da siyah kuşak sahibi tek aikidocusuyum ve bu durumdan dolayı çok mutluyum" Görme engellilerden tüm engellilere mesaj vermeyi ihmal etmeyen sporcular, "Dışarı çıkmaktan korkmayın. Engelleri başka türlü yıkamazsınız" dediler.

medya73

Tekerlekli Sandalye