Görme engelli öğrencilerin ösym başvurusu

R

rahim

Guest
yüzde doksan görme engelli öğrencim allah nasip ederse bu yıl ösym sınavlarına girecek. yarın başvurulaR BAŞLIYOR. öğrencimiz görme engelli olguğu için imza atamıyor. imza yerini parmak mı basacak. ayrıca ösym e belge gönderilecekmiş bu belgeleri okul mu gönderiyor yoksa biz mi göndreceğiz.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
yüzde doksan görme engelli öğrencim allah nasip ederse bu yıl ösym sınavlarına girecek. yarın başvurulaR BAŞLIYOR. öğrencimiz görme engelli olguğu için imza atamıyor. imza yerini parmak mı basacak. ayrıca ösym e belge gönderilecekmiş bu belgeleri okul mu gönderiyor yoksa biz mi göndreceğiz.

Merhaba,

Sorunuzda belirtmemişsiniz ama Üniversite Sınav Başvuruları yarın başlayacak,

İlinizde bulunan ÖSYM Merkezleri veya Temsilciliklerinden işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Aşağıya Türkiye Geneli Başvuru Merkezlerinin adres bilgilerini yapıştırıyorum.
Gitmeden önce telefonda durumunuzu izah edip; istedikleri evrakları tedarik ederek giderseniz, zaman kaybı yaşamazsınız.(Öğrencinizin Engelli olduğunu belirtirseniz faydalı olur.)

Başarılar dilerim.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/BMListesi08082016.pdf

R

rahim

Guest
Merhaba,

Sorunuzda belirtmemişsiniz ama Üniversite Sınav Başvuruları yarın başlayacak,

İlinizde bulunan ÖSYM Merkezleri veya Temsilciliklerinden işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Aşağıya Türkiye Geneli Başvuru Merkezlerinin adres bilgilerini yapıştırıyorum.
Gitmeden önce telefonda durumunuzu izah edip; istedikleri evrakları tedarik ederek giderseniz, zaman kaybı yaşamazsınız.(Öğrencinizin Engelli olduğunu belirtirseniz faydalı olur.)

Başarılar dilerim.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/BMListesi08082016.pdf

cevabınız ve ilginiz için teşekkürler.ancak sorularıma cevap bulamadım

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Kimse sizin yerinize ÖSYM'ye belge göndermez. Başvuru yapabilmeniz için bilgi alabileceğiniz Temsilciliklerin adreslerini yapıştırdım. Oraya talep ettikleri evrakları teslim edip alacağınız şifre ile başvuruyu internet ortamında siz yapacaksınız.

Sınavda okuyucu/kodlayıcı görevlendirilir; onun yönlendirmesiyle öğrencimiz parmak mı basar; imza atar bilmiyorum. Bunu da ilgili bürodan öğrenebilirsiniz.

ÖSYM yıl içinde onlarca çeşit sınav yapar; siz de kastınızın ÜNİVERSİTE giriş sınavı mı olduğunu hala belitmediniz: Cevabım o yüzden afaki kalıyorsa kusuruma bakmayınız.

İyi akşamlar..

R

rahim

Guest
Kimse sizin yerinize ÖSYM'ye belge göndermez. Başvuru yapabilmeniz için bilgi alabileceğiniz Temsilciliklerin adreslerini yapıştırdım. Oraya talep ettikleri evrakları teslim edip alacağınız şifre ile başvuruyu internet ortamında siz yapacaksınız.

Sınavda okuyucu/kodlayıcı görevlendirilir; onun yönlendirmesiyle öğrencimiz parmak mı basar; imza atar bilmiyorum. Bunu da ilgili bürodan öğrenebilirsiniz.

ÖSYM yıl içinde onlarca çeşit sınav yapar; siz de kastınızın ÜNİVERSİTE giriş sınavı mı olduğunu hala belitmediniz: Cevabım o yüzden afaki kalıyorsa kusuruma bakmayınız.

İyi akşamlar..

2019 yks yani 2019 üniversite sınavına gireceğiz ve bu yıl mezun olcağız yani şuan anadolu lisesi son sınıftayız.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
2019 YKS başvuru kılavuzu yayımlandı

2019- YKS Başvurularının Alınması

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS), 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır.

2019-YKS başvuruları, 12 Şubat - 6 Mart 2019 tarihleri arasında alınacaktır.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-YKS Kılavuzunda yer almakta olup, adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

https://www.memurlar.net/common/news/documents/808608/yks.pdf

Tekerlekli Sandalye