Görme Engelli Ümran'ın Eğitim Giderlerini Tev Karşılayacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
EGE Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı Temel Bilimler Bölümü’ne

birincilikle giren doğuştan görme engelli 20 yaşındaki Ümran Sevinç’in eğitim hayatı süresince tüm giderleri Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından karşılanacak.
(DHA - İZMİR)

Türkiye’de üstün başarılı olan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan çok sayıda öğrenciye burs veren TEV’in Genel Müdürü Turgut Bozkurt, TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ve İzmir Şube Başkanı Fatih Tanfer, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı Temel Bilimler Bölümü'ne birinci olarak giren görme engelli Ümran Sevinç’i ziyaret etti. TEV Genel Müdürü ve Mütevelli Heyet Üyesi Turgut Bozkurt, "Biz üstün başarılı öğrencilerin sadece burs almasını değil, aynı zamanda ülkemizi uluslararası seviyede temsil edebilecek çağdaş ve nitelikli özelliklere sahip öğrenciler olarak yetişmelerini de istiyoruz" dedi.

TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ise "Ülkenin eğitimine hizmet etmeyi bir ibadet olarak görüyorum. Eğitim benim için sevginin üzerinde bir tutkudur. Öğrencilere sadece burs vermiyoruz, onların sosyal yönden gelişmeleri yönünde de katkıda bulunuyoruz. TEV öğrencilerin ikinci adresidir" diye konuştu. Ege Üniversitesi ve Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nın TEV için çok şey ifade ettiğini söyleyen Bilal, "Biz Vakıf olarak sanata çok önem veriyoruz. Sanat en az eğitim kadar önemli. Bizim de tek amacımız sanata daha büyük destek vermektir. Bunu el ele yaparsak daha ilerilere gidebiliriz. Ege Üniversitesi’ne layık öğrencilere burs vermek size olan güvenimizdendir" dedi.

TEV İzmir Şube Başkanı Fatih Tanfer ise "Ümran İzmir’in gündeminde ve gazetelerde yer almaya başladıktan sonra kendisini takip etmeye başladık. Ümran’ın durumunu izledik ve TEV’e yakışan böylesine yetenekli bir öğrencimize nasıl sahip çıkabiliriz diye düşündük. Ege Üniversitesi ile görüşmeler gerçekleştirdik. TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt ve Genel Yardımcısı Güsel Bilal de bu evladımız için buraya geldiler. Şükranlarımızı sunuyoruz. Ümran gibi birçok evladımıza daha çok sahip çıkacağız" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye