Görme Engelliler Hastane Personeline Eğitim Verdi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adıyaman 82.Yıl Devlet Hastanesi, farklı bir uygulamaya ev sahipliği yaparak görme engellilerin verdiği eğitime personelini tabi tuttu.

İşitme engelli hasta ve hasta yakınlarına personelin nasıl iletişim kurmasıyla ilgili kurstan sonra bu kez de görme engelli hasta ve hasta yakınlarına nasıl davranılması, nasıl iletişim kurulmasıyla ilgili eğitim verildi. Görme engellilerin verdiği eğitimde, görme engellilere nasıl davranılması gerektiği anlatıldı.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Murtaza Yetiş, özürlü vatandaşların hastanelere başvurularında pozitif ayrımcılık yapılması hususunda bu çalışmaların yürütüldüğünü belirterek, "Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi olarak yapılan fiziki çalışmalar ve personelin eğitilmesi çalışmalarını, engelli vatandaşlarımızı temsil eden sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirme toplantıları yapılmıştır. GAP Görmeyenler Derneği temsilcilerinden gelen talep üzerine, personelimize bizzat görme engelli Eğitimci Mehmet Tunç

tarafından eğitim verilmiştir. Bu çalışma personelin görme engellilere nasıl davranacağını öğretmesi yanında empati yapma becerisi de kazandırmıştır" dedi.

medya73

E

Erdem Uygar

Guest
Empati yapma becerisi bazen engelliler arasında bile olamıyor. Umarım verilen eğitim işe yarar. Aslında toplumu kuşatan tüm katmanların empatiyi elden bırakmaması gerekir.

Tekerlekli Sandalye