Görme engellinin gece vardiyasında çalışması

ahmetg.

Üye
Üye
Taşaronda görme engelliyim gece vardiyasında çalışıyorum 24 saat yani ben gündüze sabit gecmem mümkünmüdür acil cevap..
%42 vücud foksiyonunda sadece gözden % 42 engelliyim 24/48 calışmam mümkünmü acaba gözlerim yoruluyor acil cevap verirseninz memnun kalıcam ???

SM-J710FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kamuda olsanız gündüz vardiyasına geçerdiniz derdim ama söz konusu taşeron olunca çokta emin değilim açıkcası...

ahmetg.

Üye
Üye
Kamunun içinde büro memuru olarak geciyorun ama malesef böyle peki gündüze geçme olasılığım yokmudur halil bey sonuçta görme engelliyim görme engellilere bir ayrıcalık yokmu yani

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuda belirleyici olan sağlık kurulu raporunda "çalışacağı" ve "çalıştırılamayacağı" alanların yazması. Raporunuzda bu yönde ibareler varmı bilmiyorum ama eğer yoksa yeniden rapor alıp rapora çalışıp çalıştırılmayacağınız alanların işaretlenmesini isteyin. Sonrada bu raporu işyerinize verin.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16409]ahmetg.[/MENTION] Raporunuzda düşme olurmu olmazmı bilemeyiz ama Halil bey'in de söylediği gibi Kamuda olsanız bir takım taleplerde bulunabiliyorsunuz çalışma saatleriniz engelinize göre ayarlanabiliyor. Fakat taşeronda böyle bir imkan tanınmıyor ancak sağlık raporunuzda belli yerlerin işaretlenmiş olması gerekli bu durumda raporunuzun yenilenmesi en akılcı yol gibi gözüküyor. Şayet raporunuz düşürülürse itiraz edebilir hakem hastaneye sevk edilebilirsiniz. Oradan çıkan sonuç kesindir ancak yargı yoluyla değişebilir.

ahmetg.

Üye
Üye
Teşekkür eserim müdürle konuşsam sizde olumlu olurmu gülümse_hayata hanım ?

Tekerlekli Sandalye