Görme, işitme ve diğer engelliler için okullar yaptırılacak

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Devlet Bakanı Faruk Çelik, devlet, özel sektör ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile il genelinde derslik sayısının daha da arttırılacağını belirterek, eğitimde ayrıca görme, işitme ve diğer engelliler için okulların yaptırılacağını müjdeledi.

Derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltmak için Şanlıurfa'nın her alanında okul yaptırılacağını belirten Bakan Çelik, öğrencilerin barınması için yeni yurt binalarının yapılacağını açıkladı.

Mesleki eğitim merkezleri ve meslek lisesi sayısının da arttırılacağını kaydeden Devlet Bakanı Çelik, Otistik çocuk eğitim merkezi ve Şanlıurfa merkezde bir polis eğitim merkezinin de açılacağını taahhüt etti.

F

Fırtına

Guest
EUSİAD, çalışmalarına hızlı başladı

EUSİAD ile ZİHİNDER zihinsel engelli çocuklar için okul yapmak için işbirliği kararı alırken, projeyi düzenledikleri bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladılar.

Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği (EUSİAD), daha yeni kurulmasına rağmen, sosyal projeleriyle adından sıkça bahsettireceğini gösterdi. Geçen hafta kurulan dernek, Zihinder ile anlamlı bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

EUSİAD Başkanı Sermest Tazebay, “Gaziantep’in gelişimi için bizden önce bu yola emeklerin ve yüreklerini koyanların ışığında yapabileceğimiz işlerin ilk adımı olarak zihinsel engelli çocuklar için okul yaptırılması projesine destek verdik.

Zihinsel Engelliler Okulu için öncü misyon üstlenen Ketayün BÜYÜKBEŞE’nin başkanlığını yaptığı ZİHİNDER Derneği ile bu konuda işbirliği yapmaya karar verdik.

Bu sosyal sorumluluğun verdiği manevi hazzı yaşarken, derneğimizin iş hayatı misyonu yanı sıra sosyal sorumluluklara verdiği önemi de gözler önüne sermiş olmanın gururunu yaşamaktayız. Bizlere bu sosyal sorumlulukta küçük te olsa görev alma şansını tanıdıkları için Zihinder üyeleri şahsında Ketayün Büyükbeşe’ye şahsım ve başkanı olduğum EUSİAD adına teşekkür ederim.” dedi.

Amaçlarının Gaziantep’in gelişimine fayda sağlamak olduğunu belirten Tazebay; ”Bize düşen gelenekçi yaklaşımımızı, geleceğin vizyon modeli üzerine kurgulamaktır. Eusiad olarak, bizler üretimi, eğitim ile gelişmeyen ve istihdamla pekiştirmeyen milletlerin güçlü ülke olma iddiasını sürdüremeyeceğine inanmaktayız. Çalışan, inanan ve başaran insanlar için Milano, Münih ne ise bizim içinde Gaziantep o’dur. Büyük Gaziantep, güçlü Türkiye için çalışmaya, emek vermeye ve yüreğimizi koymaya hazırız” dedi.

Zihinsel engelli çocukların durumları ne olursa olsun onların yaşıtları gibi duyguları, düşünceleri sorunları olduğunu, sevgiye, şefkate muhtaç olduğu, güçsüz olduğu kadar güçlü olabileceklerini vurgulayan ZİHİNDER başkanı Ketayün Büyükbeşe; “Bu çocuklarımız için yapacağımız okula değerli genç evlatlarımızın destek vermesi çalışmalarımıza renk kattı. Gaziantep’imizin, ülkemizin değerli gençlerinin güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. EUSİAD Derneği’ne, bu duyarlı davranışlarından dolayı başkan Sermast Tazebay ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyor, yolunuz açık olsun diyorum” dedi.

Tekerlekli Sandalye