Görme kaybı ve ruhsal hastalıkta hangi oranda rapor verilir?

xfiles1985

Üye
Üye
Merhabalar arkadaşlar benim kardeşim 15 yaşındayken geçirdiği kaza sonucu tek gözü %10 görüyor.Diğer gözünde görme keskinliğinde sorun var.15 yaşında ergenlik döneminde geçirdiği bu kaza sonucunda ciddi bir travma yaşadı şuan 25 yaşında.Hala bu konu ile alakalı psikojik sorunları mevcut.Sakatlık oranında tek göze en fazla %30 verileciği yazıyordu.Birde ruh sağlığı ile alaklı kısımlar dikkatimi çekti Travma sonrası stres bozukluğu kısmen iyi olanlara %30 veriyorlarmış.Balzard formülüne görede Yaklaşık %40 oluyor.Hiçbir sağlık sorunu olmadan travma yaşamadan bu raporu alan insanlar var.Benim kardeşim neden alamasın diye düşünüyorum.Onun hayatını kurtaracak bu rapor.Sizce başarabilrmiyiz vede ruh sağlığı ile alınan rapor devlet işine girmesine engel olurmu.Rapor travma sonrası stres bozukluğu.Lütfen bilgili arkadaşlar yardımlarını esirgemesin

İsen Buga

Üye
Üye
Bir heyete gir bakalım ne verecekler...

heyete gir ne kaybedeceksin? %40 aldığında işine yarayacak; almadığında yine de işine yarayacak; çünkü sakatlığını bir miktar öğrenmiş oluyorsun...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pskolojik rahatsızlıklarda şu yada bu oranda rapor verilir demek çok zor. Hastalığın kişide bıraktığı etkiye göre değişir oran. Pskolojik rahatsızlığı olanlar kamuda çalışabilir. Bunda bir kısıtlama yok.

Tekerlekli Sandalye