Görme kaybında harf okutarak oran verilmesi?

bekir3734

Üye
Üye
Selamun Aleyküm arkadaşlar hepinize iyi günler benim bir sorum olacaktı benim 2001 tarihli %40 oranlı bir raporum var. Engelim sağ gözüm doğuştan görmüyor diğer gözümde uzağı görememe ve tansiyon hastalığı var. Bu yıl üniversiteyi bitirdim Aselsan firmasına iş görüşmesine çağırıldım ve beni kabul ettiler ancak raporumu yenilememi istediler. Bende Ankara Eğitim ve Araştırma hastanesine rapor almak için müracatta bulundum. Raporumda sağ 0 sol 0,9 görme yazıyor ve bana %33 rapor verdiler. Muayene sırasında doktor sadece bana harf okutarak sol gözümde 0,9 görme yetisine sahip olduğuma karar verdi. Ya benim tansiyon hastalığım var belki bunun dışındada hastalığım var dedim onun için gözünün iyi bir şekilde muayene edilmesi gerekiyor dedi. Benim sorum ben bu rapora il sağlık müd. itiraz ettim ve beni yeni bir hastaneye sevk edecekler. Bu gittiğim hastanedede bana sadece harf okutarak mı rapor vercekler ben bunu sormak istiyorum. Bunlar bana harf okutarak gözümdeki hastalıkları belirlemiş mi oluyorlar cevaplarınızı bekliyorum kolay gelsin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetveline bakarak görme kaybında yapılacak testlerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye