Görme ve işitme engellilere özel ÖMSS kılavuzu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Görme ve İşitme Özürlü Adaylar İçin 2012-ÖMSS Kılavuzu (20.02.2012)

ÖMSS Kılavuzuna ait ses ve görüntü dosyalarının tümünü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

İşitme Engelli Adaylar İçin İşaret Dili ile Görüntü Dosyaları (1,03 GB)

Görme Engelli Adaylar İçin Ses Dosyaları (320 MB)

TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ

gülümse_hayata

Üye
Üye
İşaret dili ve sesli ÖMSS kılavuzu yayınlandı

ÖSYM, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)'na girecek işitme engelli adaylar için işaret dili ile görme engelli adaylar için ise sesli sınav kılavuzu hazırladı.

ÖSYM, bu yıl ilk kez uygulanacak ÖMSS için görme ve işitme özürlü adaylara yönelik sınav kılavuzu hazırladı. ÖSYM internet sitesinde söz konusu kılavuza ait işitme engelli adaylar için işaret dili ile görüntü dosyaları, görme engelli adaylar için ise ses dosyaları yer alıyor.

ÖMSS 29 Nisan'da 81 il merkezinde yapılacak. Sınava ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabilecek. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 2 Mart'a kadar devam edecek.

Kuraya; ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklar. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 Mayıs 2012 tarihinde sona erecek.
CİHAN

YassaX

Üye
Üye
Bu uygulamalar gercekten engelli kardeslerimiz icin cok guzel.. Bu guzel paylaşımların icin teşekkürler gülümse_hayata

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata :)

Tekerlekli Sandalye