Gözü Yaşlı Anne: "Engelli Çocuğumu Bulsunlar"

gülümse_hayata

Üye
Üye
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde ikamet eden zihinsel engelli Ali Athan 'dan 25 gündür kendisinden haber alınamıyor. Gözü yaşlı anne vatandaşlara ve güvenlik güçlerine seslenerek kendilerine yardımcı olmasını istedi.

XOPMDUJYFIMJPCNPEPRG.jpg

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Lefkoşa Caddesi 35 Sokak Merve Sitesi A Blok 2. Kat no 6'da ikamet eden ve zihinsel engelli olduğu belirtilen Ali Athan'ın (33) kayıp haberini yaptığımız günden bu yana 25 gün geçti. Ama henüz şimdiye kadar kendisinden bir haber alınmış değil.

İlke Haber Ajansı olarak kendisi ile görüştüğümüz gözü yaşlı anne Saliha Athan oğlunun 26 gün önce oynamak için sokağa çıktıktan akşam saat 6'dan sonra da bir daha kendisinden haber alınamadığını söyledi.

Oğlumu Muhakkak Birileri Götürmüştür

Oğlunun kayıp olduğunu polise haber verdiğini söyleyen gözü yaşlı anne Saliha Athan yapılan tüm aramalara rağmen kayıp oğlundan şuana kadar hiçbir haber alınamadığını gözyaşları arasında ifade ederek oğlunun kayıp haberi ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Oğlum sabahtan akşama kadar Diyarbakır'ı dolaşırsa yine muhakkak ya kendi evine ya da ablasının evine gelirdi. Oğlumu muhakkak birileri kaçırmıştır oğlum kesinlikle kayıp olmuş değil ve kaybolduğuna inanmıyorum. Oğlum özürlü olduğu için kendini ne kimseye tanıtabilir ne de tarif edebilir. 3-4 defa polise haber verdik, polisin dışında Siverek, Mardin, Batman ve Çınar'a gidip oğlumu aradık. Ama şimdiye kadar herhangi bir haber almış değiliz. Muhakkak oğlum bir yerlerde tutuluyor, yoksa ölmüş olsaydı şimdiye kadar haberini almış olacaktık."

Günde Ancak 2 Saat Uyuyabiliyorum

Gözü yaşlı anne Saliha Athan oğlunun havale geçirdiğini ve sara hastası olduğunu söyleyerek daha sonra içinde bulunduğu durumu ise şöyle dile getirdi: "Oğlum daha öncede kayıp oldu ve kendisini 5 gün sonra Siverek'te bulduk. Oğlum kayıp olduğu günde bu yana günde ancak 2 saat uyuyabiliyorum. Gece saat 1-2'de kalkıp uyanıyorum, Rabbime yalvarıyorum. Yağmurda mı karda mı onu da bilmiyorum. Yüce Allah'tan ümidimizi kesmiyorum ve onun rahmet ve merhametini bekliyorum. Yüce Rabbim inşallah hayırlı bir kapı açar da beni bu sıkıntıda kurtarır.

Anne Saliha Athan son olarak duyarlı vatandaşlara seslenerek oğlunu görenlerin 0532 557 04 68 ile 0537 307 28 74 nolu telefonları aramasını rica etti.

İlke Haber Ajansı

Tekerlekli Sandalye