Gözyaşı bezlerim çalışmıyor, emekli olabilir miyim?

Selamun aleykum.

Gözlerim 6 yıldır problemli, sürekli batma ve yanma sözkonusu. Hastalık bu sene iyice kendini gösterdi ve dayanılmaz bir hale geldi. Teşhisi de henüz bu sene koyabildiler. Sölyenildiğine göre gözyaşı bezlerim sadece %10 gözyaşı üretiyor, yağ oranı da çok düşük. Ve bu hastalığın tıpta bir tedavisi yok. Gözlerim asla normale dönemezmiş. Ben günde 12 saat uuymak zorunda kalıyorum, uyanık olduğum zamanlarda da gözlerim sürekli acıyor. Çalışamıyorum, mesleğim web tasarım, bu işi yapmam artık mümkün değil. 2 sayfalık formu bile dolduramıyorum acıdan. Türkiyede benim gibi birisi için böyle bir emeklilik imkanı var mıdır? Teşekkürler...

Gözyaşı deyip geçme tam tesekkullu hastanede heyete girmelisin %40 ve yukarısı oranda işgücü kaybi(dikkat çekerim işgücü kaybi olacak) rapor alabiliyorsanız. Aradığın gerçekleşir aksi takdirde normalden farkınız olmaz

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Ben gözlerimdeki acıdan dolayı sürekli uyuma ihtiyacı duyuyorum, çünkü acım ancak uyuyunca geçiyor. Bedenim ise çok şükür sağlam. Bu iki durumu gözönüne aldığımızda bu %40'a tekabul edebilecek birşey mi, bunu nasıl hesaplıyorlar acaba...

Geri